w

Mateusz Morawiecki: Katarzyna Sójka nowym ministrem zdrowia (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Katarzyna Sójka zostanie nowym ministrem zdrowia, zastępując Adama Niedzielskiego. Posłanka jest znana ze swojej pracy i przyjęła nominację po tym, jak premier zaakceptował dymisję poprzedniego ministra.

Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że zaakceptował rezygnację Adama Niedzielskiego z pełnienia funkcji ministra zdrowia. Z tego względu przejęcie tej roli zaproponował Katarzynie Sójce. Kim jest posłanka, która stanie na czele resortu zdrowia?

Kim jest nowa minister zdrowia Katarzyna Sójka?

Katarzyna Sójka, urodzona 2 maja 1986 roku w Ostrowie Wielkopolskim, posiada wykształcenie lekarza oraz inżyniera-leśnika. Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i studia z zakresu leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pracowała jako lekarka w różnych szpitalach i przychodniach, specjalizując się w chorobach wewnętrznych oraz pracując jako internistka i lekarka rodzinna.

Jej zaangażowanie polityczne rozpoczęło się w 2018 roku, kiedy została radną powiatu ostrzeszowskiego, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącej. Rok później, jako kandydatka partii Prawo i Sprawiedliwość, zdobyła mandat posłanki Sejmu IX kadencji, ciesząc się poparciem 15 860 wyborców. Aktualnie zasiada w komisjach zajmujących się ochroną środowiska, zasobami naturalnymi, leśnictwem, polityką społeczną, rodziną oraz zdrowiem. Prywatnie jest matką trójki dzieci.

Premier Morawiecki podkreślił, że Katarzyna Sójka jest dobrze przygotowana do objęcia roli ministra zdrowia, ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie jako lekarka i internistka. Wyraził przekonanie, że jej umiejętności oraz zaangażowanie pozwolą kontynuować i doskonalić istotne inicjatywy. Premier zapowiedział również skierowanie wniosku do prezydenta Andrzeja Dudy w celu formalnych zmian w Radzie Ministrów, aby proces ten mógł zostać zakończony w najbliższym czasie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Premier Morawiecki wzywa Webera do debaty. Rzecznik EPL sugeruje Donalda Tuska (i.pl)

Roboty drogowe na A4 powodem ogromnych korków w Bielanach Wrocławskich (gazetawroclawska.pl)