w

Premier Morawiecki wskazuje na różnice między PiS a PO: PiS to wybór, a PO to przymus (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w poniedziałek, że kluczową różnicę między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską stanowi wybór. Dobrymi tego przykładami są obowiązek szkolny dla 6-latków i wiek emerytalny od 67 lat, które premier omówił w kontekście pierwszego punktu programu PiS na kolejne lata.

W trakcie transmisji live z Tomaszowa Mazowieckiego na Facebooku, premier podsumował swoje ostatnie działania, w tym rozpoczęcie nowego roku szkolnego oraz programy społeczne, takie jak wsparcie w postaci wyprawek i laptopów dla uczniów czwartej klasy. Morawiecki zachęcał uczniów do nauki, rozwijania swoich talentów i pasji, a także doceniał pracę nauczycieli, zapowiadając kolejne podwyżki płac od 2024 roku.

Morawiecki podkreślił, że rząd PiS stawia na wybór, umożliwiając rodzicom decyzję, czy posłać dzieci do szkoły od 6. czy 7. roku życia. Z kolei Platforma Obywatelska narzucała obowiązek szkolny od 6. roku życia, podobnie jak przymus wieku emerytalnego do 67 lat. Rząd zapewnia obywatelom opcję dłuższej pracy, jeśli sobie tego życzą. Ponadto, umożliwia też wybór emerytury na wcześniejszych zasadach. Dlatego PiS reprezentuje wybór, a PO reprezentuje przymus.

Premier zaznaczył, że w poniedziałek PiS zaprezentowało pierwszy punkt swojego szeroko zakrojonego programu na nadchodzące lata. Obiecał, że więcej szczegółów ujawni najbliższe spotkanie programowe w Końskich, które odbędzie się w sobotę. Morawiecki zaznaczył również, że fundamentem jego polityki i programu PiS jest jedność Polski.

Ponadto, premier ogłosił plany programu PiS pt. „Przyjazne Osiedle”, skupiającego się na modernizacji i rewitalizacji osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty. Program obejmuje m.in. dobudowę wind w blokach, budowę miejsc postojowych i garaży, termomodernizację budynków, instalacje fotowoltaiczne na dachach bloków, poprawę akustyki mieszkań, dbałość o architekturę zieleni, a także remonty instalacji elektrycznych, gazowych i wodno-kanalizacyjnych.

Cały program zakłada dziesięcioletni okres realizacji. Natomiast koszty w pierwszym roku funkcjonowania wyniosą co najmniej 5 miliardów złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

26 komentarzy

  1. Was wszyskich należałoby spakować do jednego wora i do rzeki. Bo takich zakłamanych ludzi co Nasz głupi naród popiera to w swoim życiu jeszcze nigdy nie widziałem. I przecieram oczy ze zdumienia, że jeszcze są na świecie tacy ludzie, co Was popierają. No, ale cóż – głupim nie przetłumaczysz, a mądrym tłumaczyć nie musisz.

„Resortowe dzieci” ujawniają skandale w biografii Włodzimierza Cimoszewicza (i.pl)

Poznańskie Jeżyce zamierzają zwiększyć ilość zieleni na ulicach. Jednak niektórzy mieszkańcy wolą nowe parkingi (gloswielkopolski.pl)