w

Poznańskie Jeżyce zamierzają zwiększyć ilość zieleni na ulicach. Jednak niektórzy mieszkańcy wolą nowe parkingi (gloswielkopolski.pl)

Rada Osiedla Jeżyce dąży do zwiększenia ilości zieleni na ulicach, koncentrując się obecnie na ul. Prusa, a następnie na ul. Galla Anonima. Opinie mieszkańców w tej kwestii są podzielone.

Rada ogłosiła przetarg na pielęgnację i rozwijanie zieleni na ul. Prusa, dostrzegając możliwość powiększenia przestrzeni dla drzew oraz obsadzenia róż, bylin i traw ozdobnych po zmianach w organizacji ruchu. Ogłoszono również, że zieleń pojawi się na ul. Zwierzynieckiej, po jej przebudowie. Ponadto, prace na skwerze przy ul. Norwida planują stworzenie placu do street-workout’u, wraz z nową zielenią.

Przyszłoroczny budżet uwzględnia prawie 290 tys. zł na projekty związane z zielenią, obejmując m.in. teren zielony przy ul. Św. Wawrzyńca, sadzenie drzew na pl. Asnyka i remediację terenu pod plac zabaw przy ul. Mylnej. Co więcej, część środków zostanie przeznaczona też na rekultywację i utrzymanie zieleni ulicznej. Rada planuje także przetarg na zagospodarowanie dużego placu przy ul. Galla Anonima, który stanie się nową oazą zieloną.

Reakcje mieszkańców są podzielone

Niektórzy cieszą się z nowej zieleni, ale inni obawiają się, że tereny mogą zamienić się w problematyczne miejsca dla psów lub mogą być częściowo zanieczyszczane przez okoliczną ludność. Dlatego część respondentów wolałaby, aby zamiast zieleni pojawiły się miejsca parkingowe dla mieszkańców, którzy zmagają się z brakiem dostępnych miejsc w okolicy. Ich zdaniem liczba miejsc parkingowych stale maleje w wyniku kolejnych rewitalizacji i zmian organizacji ruchu.

Skwery, takie jak ten przy ul. Galla Anonima i planowany na przyszły rok w okolicach Sienkiewicza i Gajowej, będą finansowane ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Prace się nieco opóźniły, ale nadal są w planach. Skwery zajmą część placu, ale zostawią miejsce na normalną komunikację samochodową, zachowując jezdnię dla ruchu drogowego. Adam Dzionek, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla Jeżyce, podkreślił, że naprawy nawierzchni dotyczą przyszłej jezdni.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Premier Morawiecki wskazuje na różnice między PiS a PO: PiS to wybór, a PO to przymus (i.pl)

Opóźnienie przebudowy ul. Kolumba w Szczecinie. Zakończenie prac w listopadzie jest już nieaktualne (gs24.pl)