w

Premier Morawiecki reaguje na wystąpienie Webera i wzywa go do debaty (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki zareagował na niedawne wystąpienie Manfreda Webera, lidera Europejskiej Partii Ludowej. Morawiecki wyraża stanowczy sprzeciw wobec szkalowania polskich wyborów oraz wzywa Webera do debaty. Marcin Ociepa, wiceminister obrony, także wypowiedział się na ten temat.

Premier Morawiecki opublikował swoje przemówienie w mediach społecznościowych, wyzywając Webera na pojedynek do telewizyjnej dyskusji. Jako przedstawiciel większości sejmowej, która została wybrana w wyborach demokratycznych, nie akceptuje oszczerstw wobec wyborów Polaków. Reakcją premiera jest odpowiedź na krytyczne słowa Webera w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF. Morawiecki zwraca uwagę na to, że Prawo i Sprawiedliwość zostało nazwane wrogim ugrupowaniem.

Morawiecki oczekuje otwartej dyskusji o ingerencji Niemiec w wybory w Polsce

Morawiecki wezwał Webera do debaty telewizyjnej, oczekując otwartej dyskusji na temat ewentualnej ingerencji Niemiec w wybory w Polsce. Zaproponował już datę debaty i podkreślił chęć omówienia szczegółów.

Wiceminister obrony, Marcin Ociepa, także reaguje na wypowiedź Webera. Ociepa odniósł się do oświadczeń Webera, które według niego wykluczają PiS z demokratycznego partnerstwa. Wiceminister obrony stwierdził, że nie jest to wybór między jedną a drugą partią w Polsce. Zamiast tego, uważa, że jest to wybór na zasadzie partia polska kontra partia niemiecka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak zapraszają na warszawską defiladę z okazji święta Wojska Polskiego (i.pl)

Oskarżono 7 osób o wyłudzanie pożyczek bankowych na Podkarpaciu. Szacowane straty to blisko 2,3 mln zł (i.pl)