w

Oskarżono 7 osób o wyłudzanie pożyczek bankowych na Podkarpaciu. Szacowane straty to blisko 2,3 mln zł (i.pl)

Wynik śledztwa dotyczącego grupy przestępczej, która wyłudzała pożyczki bankowe w regionie Podkarpacia, został przedstawiony w postaci aktu oskarżenia przez Podkarpacki pion PZ PK.

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko siedmiorgu osobom. Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która specjalizowała się w wyłudzaniu pożyczek bankowych. Skutkiem działań tej grupy były straty instytucji bankowych osiągające co najmniej 2,3 miliona złotych.

Według Łukasza Łapczyńskiego, rzecznika Prokuratury Krajowej, grupa działała od stycznia 2018 roku do lutego 2019 roku. Jej członkowie operowali w różnych miejscach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Głównym celem były wyłudzenia pożyczek poprzez przedstawianie sfałszowanych dokumentów o zatrudnieniu i dochodach. Zespołowi przestępczemu przypisano różne role, włączając w to pozyskiwanie fałszywych dokumentów tożsamości oraz składanie wniosków o pożyczki. Działania grupy umożliwiały również uzyskanie kredytów dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii.

W sprawie grupy przestępczej trwają też inne dochodzenia

Akt oskarżenia obejmuje łącznie siedem osób. Dwóm z nich zarzucono uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej, a pozostałym pięciu oszustwa na szkodę instytucji bankowych poprzez wyłudzanie pożyczek na podstawie sfałszowanych dokumentów. Oskarżono również dwie osoby z grupy o inne oszustwa, takie jak wyłudzenia telekomunikacyjne i pranie brudnych pieniędzy.

W odniesieniu do pozostałych członków grupy przestępczej, składającej się z siedmiu osób, Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej nadal prowadzi odrębne postępowanie. Grupa ta jest obecnie w fazie dalszych dochodzeń i działań prawnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Premier Morawiecki reaguje na wystąpienie Webera i wzywa go do debaty (i.pl)

Budowa zielonego skweru w centrum Wrocławia. Zniknie dotychczasowy parking (gazetawroclawska.pl)