w

Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak zapraszają na warszawską defiladę z okazji święta Wojska Polskiego (i.pl)

Dnia 15 sierpnia prezes PiS, Jarosław Kaczyński i szef MON, Mariusz Błaszczak oficjalnie zapraszali Polaków do udziału w defiladzie Wojska Polskiego w Warszawie. Politycy podkreślili, że zaprezentowany w defiladzie sprzęt będzie najnowocześniejszą chlubą polskiej armii.

W konferencji prasowej w Warszawie, Kaczyński i Błaszczak zaznaczyli datę wielkiej defilady – 15 sierpnia. Zachęcali do obserwowania wydarzenia, podkreślając rolę wojska w zapewnianiu bezpieczeństwa. Kaczyński dodał, że obowiązki państwa w aspektach bezpieczeństwa są skutecznie realizowane.

Jarosław Kaczyński również podkreślił, że tegoroczna defilada kontynuuje przedwojenną tradycję, wznowioną przez Lecha Kaczyńskiego. Wyraził, że towarzyszący pokazowi proces modernizacji armii będzie bardzo dostrzegalny. Z tego względu zachęca Polaków do oglądania uroczystej defilady. Prezes PiS zaznaczał, że silna armia tłumi obawy o bezpieczeństwo.

Jaki sprzęt militarny zaprezentuje podczas defilady Wojsko Polskie?

Mariusz Błaszczak oznajmił, że warto służyć w Wojsku Polskim, które obecnie skupia się na podnoszeniu umiejętności oraz osłonie granicy przed zagrożeniami hybrydowymi. Szef MON ogłosił, że w trakcie defilady będzie można oglądać nowoczesny sprzęt, m.in. czołgi M1A1 Abrams, K2, wyrzutnie rakietowe HIMARS, samoloty F-16, Black Hawk i F-35.

Wspomniał także o polskich osiągnięciach, takich jak bojowe wozy piechoty Borsuk i pojazdy minowania narzutowego Baobab-K. Zachęcał do uczestnictwa w defiladzie pod hasłem „Silna biało-czerwona”, by wyrazić wdzięczność żołnierzom i czerpać dumę z rozwoju Wojska Polskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Muzeum Narodowe we Wrocławiu otrzymało niespodziewany spadek od kanadyjskiej prof. Markéty Charloty Götz-Stankiewicz (gazetawroclawska.pl)

Premier Morawiecki reaguje na wystąpienie Webera i wzywa go do debaty (i.pl)