w

Premier Morawiecki posądza o kłamstwa Platformę Obywatelską. Wskazuje na złamane obietnice PO i dotrzymane obietnice PiS (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki, wykorzystując media społecznościowe, oskarżył Platformę Obywatelską o kłamstwa i podkreślił dotrzymywanie obietnic przez Prawo i Sprawiedliwość.

W swoim poście premier zamieścił grafikę prezentującą zrealizowane obietnice partii rządzącej, takie jak 13. i 14. emerytury, uszczelnienie VAT, zerowy PIT dla młodych, programy wsparcia rodzin, bezpłatne leki dla osób starszych, zabezpieczenie dostaw węgla, Fundusz Budowy Dróg Lokalnych, domy do 70 m2 bez pozwolenia, niższe stawki CIT dla małych firm, Konstytucję Biznesu, zmniejszenie bezrobocia oraz podniesienie limitu w ryczałcie do 2 mln euro.

Kolejne osiągnięcia PiS obejmują cyfryzację, budowę e-państwa, wsparcie dla rodzin wielodzietnych, przekop Mierzei Wiślanej, budowę tunelu do Świnoujścia, Via Carpatia i Via Baltica, skuteczną walkę z korupcją, zwiększenie współpracy z USA, elastyczne formy zatrudnienia, wzrost bezpieczeństwa na drogach, sieć badawczą im. Łukasiewicza, podniesienie płacy minimalnej, odbudowę posterunków policji, wzmocnienie armii i ochronę granic oraz tarczę finansową dla firm w pandemii COVID-19.

W przypadku Platformy Obywatelskiej wskazano na złamane obietnice, takie jak podwyższenie VAT pomimo obietnicy obniżenia podatków (PIT, CIT, VAT), niezrealizowaną obietnicę Donalda Tuska o pozostaniu w kraju, niezniesienie wymogu uzyskiwania pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz brak ograniczenia wzrostu długu publicznego. Zamiast tego, znacząco wzrósł dług publiczny.

Platforma Obywatelska nie dotrzymała również obietnic związanych z elektrownią jądrową, miejscami w przedszkolach, a także walki z korupcją, która miała się pogorszyć za rządów Donalda Tuska. Jedynej obietnicy, jakiej dotrzymało PO, jest podniesienie wieku emerytalnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Mariusz Kamiński domaga się od Łukaszenki, aby Grupa Wagnera opuściła terytorium Białorusi (i.pl)

Maciej Musiałowski nowym właścicielem średniowiecznego zamku w Domanicach (gazetawroclawska.pl)