w

Premier Morawiecki o wzroście inwestycji drogowych w Polsce i ochronie lokalnych przedsiębiorców (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki podsumował, że w dzisiejszych czasach liczba inwestycji drogowych znacznie przewyższa liczbę z lat poprzednich. Zaznaczył, że przynajmniej 25 mld zł z kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych ma wspomóc rodzime firmy.

Podczas konferencji w Kwidzynie premier podkreślił wzrost inwestycji drogowych, obejmujących różne rodzaje dróg i lokalne potrzeby mieszkańców, takie jak dojazd do szkół, sklepów czy szpitali. Oznajmił, że obecnie inwestycje są znacznie liczniejsze – 6 do 10 razy w zależności od lat – w porównaniu do czasów poprzednich rządów.

Morawiecki przypomniał o zmianach w polityce inwestycyjnej, gdzie obecnie priorytetem są polscy przedsiębiorcy. W przeszłości zagraniczne koncerny wykorzystywały polskie fundusze, a teraz rząd wspiera lokalne firmy. W Hiszpanii i Portugalii władze również wspierały krajowe przedsiębiorstwa, podczas gdy w Polsce, za rządów Tuska, wiele polskich firm zbankrutowało.

Morawiecki podkreślił, że w czasie kryzysu polskie firmy były wspierane, aby uniknąć wyprzedaży majątku kraju, która miała miejsce za czasów poprzednich rządów. Zaznaczył, że obecny rząd zdecydowanie przeciwstawia się podobnym praktykom.

Premier deklarował kontynuację inwestycji na rzecz polskiej gospodarki lokalnej, zaznaczając, że przynajmniej 25 mld zł z kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych ma być przekierowanych do rodzimych firm. Zachęcał Polaków do kupowania polskich produktów i apelował do samorządowców o wspieranie lokalnych przedsiębiorców.

Morawiecki ostrzegł przed powtórzeniem błędów przeszłości, gdzie nieodpowiedzialne działania i zagraniczne wpływy zaszkodziły polskiej gospodarce. Wskazał na dokonane zmiany w prawie i wprowadzone wsparcie finansowe dla polskich firm oraz samorządów.

Ogłoszono kolejny nabór wniosków w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Program ten ma na celu wspieranie inwestycji w całej Polsce poprzez bezzwrotne dofinansowanie. Przez lata przeznaczono już znaczne środki na remonty szkół, obiekty sportowe, drogi oraz inne projekty infrastrukturalne. “Strzelbud”, firma z Kwidzyna, specjalizuje się w budowie i remontach dróg, przyczyniając się do poprawy lokalnej infrastruktury.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Odbudowa muru przeciwpowodziowego przy moście Dębnickim po tragicznym wypadku samochodowym (gazetakrakowska.pl)

Dwaj mężczyźni na Okęciu zażartowali, że mają granaty w torbach. Dowcipy nie rozśmieszyły Straży Granicznej (i.pl)