w

LOLLOL

Odbudowa muru przeciwpowodziowego przy moście Dębnickim po tragicznym wypadku samochodowym (gazetakrakowska.pl)

Miasto zainwestuje ok. 150 000 zł w naprawę uszkodzonego muru, który ucierpiał wskutek tragicznego wypadku przy moście Dębnickim, skutkującego śmiercią czterech młodych mężczyzn w lipcu br. Władze planują odzyskać koszty naprawy poprzez ubezpieczenie pojazdu, zgodnie z Zarządem Zieleni Miejskiej, do którego należy mur.

Mur, który znajduje się na gminnej działce i jest zarządzany przez ZZM, dotknęły uszkodzenia w wyniku uderzenia samochodu osobowego. Elementy kamienne muru doznały ubytków, wykruszeń i odprysków. Nawet fuga cementowa między blokami kamiennymi uległa spękaniu i wykruszeniu.

Koszt zewnętrznej naprawy muru szacowany jest na 150 tys. zł.

W wyniku kolizji przesunęły się także płyty kamienne na szczycie muru, na odcinku ok. 14 metrów. Zarząd Zieleni Miejskiej oznajmia, że mur stanowi istotny fragment wału przeciwpowodziowego. Koszt koniecznych napraw oszacowano na ok. 150 000 zł. Wartość ta jednak nie obejmuje ewentualnego remontu wnętrza muru.

Jak podają krakowscy urzędnicy, w bieżącym roku miasto planuje opracowanie dokumentacji projektowej naprawy. Zarząd Zieleni Miejskiej zamierza również ubiegać się o pokrycie kosztów z ubezpieczenia pojazdu marki Renault Megane.

Tragiczny wypadek przy moście Dębnickim miał miejsce w lipcu br., gdzie samochód marki Renault Megane poruszał się z dużą prędkością przez centrum miasta. W aucie podróżowali czterej młodzi mężczyźni w przedziale wiekowym 20 – 24 lat. W pewnym momencie samochód nagle skręciło w lewo i przewrócił się na bulwarze Czerwieńskim. Wszyscy pasażerowie zginęli. Śledztwo w tej sprawie prowadzi krakowska prokuratura.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

29 komentarzy

Zabójstwo w Katowicach. 47-latek zadźgał nożem swojego 55-letniego współlokatora (katowice.naszemiasto.pl)

Premier Morawiecki o wzroście inwestycji drogowych w Polsce i ochronie lokalnych przedsiębiorców (i.pl)