w

Dwaj mężczyźni na Okęciu zażartowali, że mają granaty w torbach. Dowcipy nie rozśmieszyły Straży Granicznej (i.pl)

W ostatnim tygodniu na warszawskim lotnisku Okęcie funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej zainterweniowali wobec dwóch mężczyzn. Powodem był fakt, iż postanowili sobie zażartować, informując, że mają zamiar przewieźć niebezpieczne materiały, które trzymają w swoich bagażach. Obydwa dowcipy zakończyły się opóźnieniem ich wakacyjnych podróży.

Kpt. Dagmara Bielec, rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, podała, że incydenty miały miejsce 4 sierpnia oraz 2 sierpnia na warszawskim lotnisku. O dowcip pokusili się dwaj mężczyźni w wieku 45 i 43 lat. Obaj są mieszkańcami okolic Warszawy.

Granat, kałasznikow i granatnik

Jeden z podróżnych planował wyjazd do Antalyi. Jednakże jego żart o posiadaniu granatnika i kałasznikowa w torbie podróżnej spowodował, że został usunięty z karty lotu. Do działań przystąpiła Grupa Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, która przeprowadziła kontrolę bagażu i sprawdzenie pirotechniczne. Na szczęście działania władz nie wykazały żadnych niebezpiecznych materiałów w torbie podróżnego.

Podobny incydent miał miejsce podczas odprawy do Agadiru. Tym razem 45-letni pasażer, podróżujący z żoną, żartobliwie poinformował o posiadaniu granatu w bagażu. Po wyjaśnieniach okazało się, że był to tylko żart. Niestety w ramach tego żartu tylko żona dowcipnisia odleciała planowanym lotem do Maroka. Z kolei mężczyzna pozostał na miejscu do momentu zakończenia pełnej kontroli pirotechnicznej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy GIS.

Kpt. Dagmara Bielec ostrzega, że Straż Graniczna nie toleruje takich zachowań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Premier Morawiecki o wzroście inwestycji drogowych w Polsce i ochronie lokalnych przedsiębiorców (i.pl)

MSZ wzywa Białoruś do wyjaśnienia incydentu na granicy z udziałem śmigłowców wojskowych (i.pl)