w

Premier Mateusz Morawiecki uważa Powstanie Warszawskie za kamień milowy historii Polski (i.pl)

Podcast Mateusza Morawieckiego poświęcony Powstaniu Warszawskiemu ukazał się w poniedziałek. Premier analizował bohaterski zryw warszawiaków, odnosząc się do historycznych faktów. Podkreślił, że ten, kto pragnie żyć jako wolny człowiek, musi być gotowy, żeby umrzeć za wolność.

Wypowiedź szefa rządu skupiła się na Powstaniu Warszawskim, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Premier Morawiecki oddał hołd poległym, zastanawiając się nad znaczeniem tego wydarzenia dla kolejnych pokoleń.

Premier reflektował nad tym, jak Powstanie wpłynęło na dalsze losy Polski. Podkreślił, że to właśnie zryw w 1944 roku przyczynił się do innych doniosłych wydarzeń w historii kraju, takich jak poznański Czerwiec 1956 czy wydarzenia w Grudniu 1970.

Podczas wypowiedzi Mateusz Morawiecki przypomniał również o ofiarach masowych mordów z lat okupacji oraz o wyjątkowej odwadze powstańców, którzy walczyli o wolność Polski.

Znaczący udział Polski w nowym porządku międzynarodowym

Premier poruszył temat okresu powojennego, w którym Polska znalazła się pod zniewoleniem komunistycznym. Mówił o próbach wymazania pamięci o Powstaniu, które przetrwało dzięki determinacji Polaków dążących do wolności.

Podkreślił również, że skutkiem Powstania była liczna emigracja wielu żołnierzy, którzy nie mogli znaleźć miejsca w komunistycznym PRL-u. Premier ostro potępił też próby wymazania bohaterskiego zrywu z historii kraju.

Mateusz Morawiecki zakończył swoją wypowiedź, odnosząc się do obecnej sytuacji Polski, mówiąc o budowie państwa dobrobytu i dumie ze swojej historii. Zaznaczył, że Polska może odegrać ważną rolę jako gwarant nowego porządku międzynarodowego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

16 komentarzy

Bielany Wrocławskie miejscem nielegalnych wyścigów ulicznych. Niebezpieczną zabawę przerwali policjanci (gazetawroclawska.pl)

Aplikacje Barbie selfie stanowią niebezpieczeństwo dla prywatnych danych internautów (i.pl)