w

Bielany Wrocławskie miejscem nielegalnych wyścigów ulicznych. Niebezpieczną zabawę przerwali policjanci (gazetawroclawska.pl)

W nocy z soboty na niedzielę Bielany Wrocławskie stały się miejscem nielegalnych wyścigów ulicznych. Wrocławska policja we współpracy z funkcjonariuszami z sąsiednich komend powiatowych i komendy wojewódzkiej przeprowadziła specjalne kontrole, skoncentrowane na fanach motoryzacji uczestniczących w nielegalnych wyścigach.

Jak poinformował mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, podczas kontroli mundurowi sprawdzali przestrzeganie limitów prędkości oraz przepisów drogowych przez uczestników zlotu. Skontrolowano łącznie 126 pojazdów i zidentyfikowano 142 osoby. Skutkiem działań było zatrzymanie 4 dowodów rejestracyjnych oraz wystawienie 26 mandatów karnych. Ponadto, jednemu kierowcy odebrano prawo jazdy.

Mł. asp. Rafał Jarząb dodaje, że celem akcji było nie tylko ujawnienie sprawców wykroczeń, ale także wyraźne potępienie ich niebezpiecznych działań na drogach. Funkcjonariusze podkreślają, że takie zachowania stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno uczestników wydarzeń, jak i osób postronnych.

Dowody rejestracyjne odebrane, mandaty wypisane

W trakcie kontroli ujawniono również inne wykroczenia, m.in. związane ze stanem technicznym pojazdów oraz brakiem obowiązkowego wyposażenia. Łącznie zatrzymano 4 dowody rejestracyjne pojazdów i wystawiono 26 mandatów karnych.

Mundurowi ostrzegają, że publiczne drogi nie są miejscem na zabawę w wyścigi uliczne. Rozwijanie umiejętności jazdy powinno odbywać się jedynie w odpowiednich miejscach, pod nadzorem profesjonalnych instruktorów. Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację podobnych działań w przyszłości, ponieważ policja nie toleruje łamania przepisów drogowych i wystawiania życia oraz zdrowia innych uczestników na ryzyko.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12 komentarzy

  1. Powinni jeszcze im kazać wszystkim się rozebrać, bo jak nie to skopią i spałują. No i oczywiście przysiady oraz kaszlenie. A dla tych bardziej cwanych rozładować paralizator na Trzemeskiej. Szkoda że nievwidać Rudego w okularach i Czarnego ze starej Jaworowej to by chłopaką pokazali jak na przesłuchaniu palce u rąk szuflada się przygniata, a da oszołomów wrzocanie do szafy pancernej i pałowanie. Jeszcze oczywiście dołek na Swiebodzkiej i sprawa za stwarzanie Katastrofy w ruchu drogowym. Wtedy by się odechciało Rajdowania po mieście. Komuno Wróć pięknie Pałkarze zostali wychowaniu przez beton poprzedniego systemu…

Spór o zamkniętą pracownię krawiectwa w Poznaniu. ZKZL wymaga od właścicielki spłaty za okresy po zakończeniu działalności (gloswielkopolski.pl)

Premier Mateusz Morawiecki uważa Powstanie Warszawskie za kamień milowy historii Polski (i.pl)