w

Postępy w budowie linii KST na Górkę Narodową: Kursy rozpoczną się od 4 września, ale jeszcze nie do pętli końcowej (gazetakrakowska.pl)

Na Górce Narodowej trwają prace przy budowie pętli tramwajowej, terminala autobusowego oraz parkingu typu park & ride (P+R). Projekt realizowany jest zgodnie z umową z firmą Intercor. I chociaż wykonawca stara się przyspieszyć tempo, tramwaje i tak nie będą mogły kursować tam zaraz po wakacjach. Warto też dodać, że parking P+R będzie wyposażony w dwupoziomową strukturę, mieszczącą około 470 pojazdów.

Projekt budowy linii KST na Górkę Narodową to największa inwestycja infrastrukturalna realizowana przez samorząd w północnej części Krakowa. Tramwajowa trasa ma długość około 5,5 km. W ramach prac powstaną 23 perony tramwajowe, a dla kierowców dostępne będą trzy miejsca parkingowe typu park & ride z około 600 miejscami postojowymi.

Piotr Jurczyk, prezes Intercor Zawiercie (wykonawca inwestycji), poinformował, że uruchomienie linii planowane jest na 4 września. Jednak na początku pasażerowie nie będą mogli dojechać do pętli końcowej, czyli na Górkę Narodową. Ostatni przystanek będzie zlokalizowany przy ul. Banacha.

Nowa trasa tramwajowa rozpoczyna się na istniejącej pętli Krowodrza Górka, na skrzyżowaniu ulic Bratysławskiej, dr. Twardego i Wybickiego. Następnie prowadzi na północ do ul. Pachońskiego, gdzie tramwaj skręca na wschód, biegnąc wzdłuż ulic Pachońskiego i Siewnej. W rejonie ul. Bociana trasa skręca na północ w kierunku ulic Kuźnicy Kołłątajowskiej i Banacha, docierając do nowoczesnej pętli autobusowo-tramwajowej.

Jako część Krakowskiego Szybkiego Tramwaju został stworzony również dwukomorowy tunel drogowy o długości około 100 m pod ul. Opolską. Takie rozwiązanie ma umożliwić swobodny przejazd tramwajów z północnych dzielnic do centrum miasta. Ponadto w ramach projektu posadzono też prawie 3,5 tysiąca roślin, z których znaczna większość znajduje się w granicach samej inwestycji. Dodatkowo, w okolicy ul. Węgrzeckiej, niedaleko pętli na Górce Narodowej, powstanie kolejny “Park Krakowian”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Kolejna awaria wodociągów w pobliżu ul. Grabowej i Jesionowej w Katowicach. Mieszkańcom kończy się cierpliwość (dziennikzachodni.pl)

Nielegalny sygnał radio-stop wstrzymuje ruch pociągów w woj. zachodniopomorskim (i.pl)