w

Kolejna awaria wodociągów w pobliżu ul. Grabowej i Jesionowej w Katowicach. Mieszkańcom kończy się cierpliwość (dziennikzachodni.pl)

W okolicach ul. Grabowej i Jesionowej w Katowicach mieszkańcy już kolejny raz borykają się z problemami związanymi z awarią wodociągów. W ostatnim roku pojawiło się wiele podobnych incydentów; na przykład, przeciekająca kanalizacja, która spowodowała przerwy w dostawie wody. Ażeby złagodzić niedogodności mieszkańcom w tej sytuacji, miasto udostępniło beczkowóz.

Mieszkaniec Wełnowca, pan Marcin, relacjonuje, że woda ponownie zalewa ulice, zaledwie pięć metrów od miejsca, które zostało naprawione dwa tygodnie temu. Z kolei wcześniej, podczas długiego weekendu, podtopienie ulicy trwało aż trzy dni.

Problem awarii wodociągowych w rejonie Jesionowej i Grabowej jest powszechnym zjawiskiem. Mieszkańcy okolicy twierdzą, że w tym roku wystąpiło już około dziesięciu takich incydentów. Z tego względu niektórzy przechowują zapasową wodę w garażu, aby poradzić sobie w przypadku awarii.

W dniu 24 sierpnia dostawy wody zostały przerwane do wczesnego popołudnia po tym, jak zakręcono wodę w godzinach porannych, ok. godz. 08:00. Pan Marcin zwraca uwagę na potrzebę skutecznej naprawy lub wymiany rur, które są o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem niż marnowanie wody i niszczenie infrastruktury.

W okolicy, gdzie pojawiają się awarie, często przeprowadzane są prace remontowe i ziemne, także związane z inwestycją firmy ATAL oraz ruchem ciężkiego sprzętu. Nie jest do końca wiadome, czy grunt został prawidłowo ustabilizowany po pracach ziemnych, czy może w wyniku tych działań stał się bardziej grząski.

Faktem jest, że problem z awariami nasilił się jakieś trzy lata temu. A ostatnia awaria wystąpiła blisko terenu budowy Sky +.

Katowickie Wodociągi informują, że trwają obecnie prace naprawcze, które mają na celu zidentyfikowanie przyczyn awarii. W międzyczasie mieszkańcom zapewniono dostawy wody za pośrednictwem beczkowozu. Katarzyna Wieczorek z Katowickiej Agencji Wydawniczej przekazuje, że po dokładnym zrozumieniu przyczyn awarii i przeprowadzeniu profesjonalnej analizy Katowickie Wodociągi wspólnie z innymi odpowiedzialnymi spółkami podejmą kroki w celu uniknięcia kolejnych incydentów. Priorytetem jest zapewnienie mieszkańcom niezawodnej dostawy wody z sieci.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Nielegalnie wyrzucone worki z odpadami na terenie zielonym w Nowym Targu. Winowajców uchwyciła fotopułapka (zakopane.naszemiasto.pl)

Postępy w budowie linii KST na Górkę Narodową: Kursy rozpoczną się od 4 września, ale jeszcze nie do pętli końcowej (gazetakrakowska.pl)