w

Posłowie otrzymają podwyżki z powodu inflacji (wiadomosci.wp.pl)

Koszty życia w Polsce stale rosną, w związku z czym Kancelaria Sejmu podjęła decyzję o zwiększeniu wsparcia finansowego dla posłów. W ramach tego wsparcia posłowie otrzymali podwyżkę ryczałtu zarówno na wynajem mieszkania w stolicy, jak i prowadzenie biur poselskich.

Dotychczasowy ryczałt wynosił 3,5 tys. złotych, jednakże wzrost inflacji znacząco obciążył budżety posłów. Michał Deskur, zastępca szefa Kancelarii Sejmu, podkreśla, że proponowane zwiększenie ryczałtu o 14,4 proc. wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Dane te odzwierciedlają inflację za rok 2022.

Ponadto dodaje, że w ubiegłym roku właściciele lokali mieli prawo do podwyżki inflacyjnej, z racji czego kancelaria Sejmu zaproponowała również wyższe wsparcie finansowe dla posłów.

Nowa ustawa budżetowa, przegłosowana w styczniu, przewiduje podwyższenie ryczałtu na mieszkanie poselskie do 4 tys. złotych. Oznacza to wzrost o 500 złotych w porównaniu z dotychczasowymi kwotami. Co więcej, planuje się także zwiększenie środków na prowadzenie biur poselskich.

Jacek Cichocki, szef Kancelarii Sejmu, zaznaczył, że posłowie zgłaszali liczne prośby w sprawie funkcjonowania biur poselskich oraz wynagrodzeń dla pracowników. Z racji tego posłowie otrzymają ponad 3 tys. złotych tej podwyżki, zwiększając obecną kwotę z 19 tys. złotych do 22,2 tys. złotych. Decyzja ta ma zniwelować rosnące koszty związane z prowadzeniem działalności poselskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

  1. To się w głowie nie mieści jak nas okradają!

    Na początku były oszustwa na miliony, obsadzenie kolegów na stanowiska widmo!
    Później skok na Orlen i inne firmy!
    Na końcu rząd 2 tyg ODPRAWY, PRZEDŁUŻANIE I WYNOSZENIE WSZYSTKIEGO CO MOŻLIWE!

    Dla mnie to grupa zorganizowana przestępcza i tam już areszty powinny być!

Skutki uboczne szczepień na COVID-19. Przebadano 99 mln osób (www.medonet.pl)

Nietrzeźwy 40-latek przewoził pasażera w bagażniku w centrum Wrocławia (wro.city)