w

Posłanka Joanna Lichocka skomentowała kontrowersyjną wypowiedź szefa EPL Manfreda Webera (i.pl)

Posłanka Joanna Lichocka, w rozmowie z portalem i.pl, skomentowała słowa niemieckiego polityka Manfreda Webera, szefa Europejskiej Partii Ludowej. W efekcie nazwała Webera “Bezczelnym Niemcem”.

Radosław Fogiel, poseł PiS i szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, ogłosił plan przedstawienia projektu uchwały Sejmu dotyczącej ochrony demokratycznego procesu wyborczego. Ten ruch jest odpowiedzią na wypowiedź Webera na temat Prawa i Sprawiedliwości.

Lichocka przeciwna ingerencji Niemiec w politykę Polski

Joanna Lichocka podkreśliła, że wypowiedź Webera odnosi się do niemieckiej praworządności, która budzi negatywne skojarzenia w Polsce z okresem nazistowskim. Posłanka wyraziła dezaprobatę wobec prób ingerencji Niemiec w politykę Polski.

Według Lichockiej uchwała zaproponowana przez PiS jest istotna, by wyrazić jedność klasy politycznej przeciwko ingerencji Niemiec. Porównała to do reakcji polityków we Włoszech na podobną sytuację. I pomimo że posłanka nie spodziewa się poparcia opozycji dla uchwały, przewiduje brak reakcji od Donalda Tuska, wysłannika Webera. Uważa, że opozycja nie stanie się przeciwwagą dla Niemiec.

Manfred Weber, szef EPL w PE, wypowiedział się o konieczności „zwalczania” PiS-u z powodu rzekomych ataków, jakie przeprowadza na państwo prawa i media. Premier Morawiecki zaprosił go do debaty, ale Weber odmówił po wysłuchaniu swoich współpracowników.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Bójka trzech mężczyzn w Słomnikach pod Krakowem. Jeden z napastników ranił innego nożem (gazetakrakowska.pl)

PiS prezentuje projekt uchwały potępiający ingerencję w procesy wyborcze w Polsce (i.pl)