w

PiS prezentuje projekt uchwały potępiający ingerencję w procesy wyborcze w Polsce (i.pl)

Radosław Fogiel ogłosił na konferencji prasowej, że Prawo i Sprawiedliwość prezentuje projekt rezolucji potępiający zewnętrzną ingerencję w proces wyborczy w Polsce.

Partia Rządząca oficjalnie przedstawia plan uchwały, skupiony na wyrażeniu sprzeciwu wobec zagranicznych wpływów w polskich sprawach. Krok ten wynika z wypowiedzi Manfreda Webera, lidera Europejskiej Partii Ludowej w PE, który wskazywał na potrzebę „powstrzymania” działań PiS. Mówił o konieczności obrony państwa prawa przed atakami ze strony PiS oraz wolnych mediów.

Zaniepokojenie rosnącymi słowami Webera, sugerującymi ingerencję w wybory i demokrację w Polsce, wyraził Radosław Fogiel. Polityk zaznaczył, że Parlament powinien potępić takie dążenia, szczególnie zważywszy na ich powagę.

Reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że suwerenne państwa nie powinny być poddawane obcej ingerencji w proces wyborczy. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem prób wpływania na polskie wybory, przywołując bolesne historie narodowe. Poseł Joanna Borowiak podkreśla również potrzebę skupienia się przez Webera na kwestiach związanych z reparacjami wojennymi.

Ingerencja Niemiec w politykę Polski

Niemieccy politycy ingerują w polską politykę, co podkreśla też poseł Teresa Wargocka. Domaga się respektowania suwerennego głosu Polaków podczas zbliżających się wyborów, nie pozwalając na narzucanie woli z zewnątrz. Przypomina, że Polska jest obecnie rozdarta, co sprzyja negatywnym opiniom i oszczerstwom.

Robert Gontarz akcentuje, że priorytetem jest głos Polaków, a nie wpływ Donalda Tuska, który promuje niemiecką politykę w naszym kraju. Gontarz zadaje również pytania dotyczące moralności prezydenckiego kandydata, Rafała Trzaskowskiego. A do tego wskazuje na tendencję Tuska do reprezentowania niemieckich interesów w Polsce. Z tego względu Gontarz wzywa opozycyjne partie do obrony polskiej polityki przed obcymi interwencjami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Posłanka Joanna Lichocka skomentowała kontrowersyjną wypowiedź szefa EPL Manfreda Webera (i.pl)

W lasach województwa łódzkiego pojawiły się wilki. Zwierzęta widziano nawet w centrum Łodzi (i.pl)