w

Biskup buduje prywatną posiadłość na działce rolnej. Jego zdaniem obiekt powstaje dla Caritasu (wiadomosci.onet.pl)

Biskup Ryszard Kasyna z diecezji pelplińskiej zdecydował się na budowę imponującej posiadłości na swojej działce, choć zgodnie z przepisami powinno to być gospodarstwo rolne. Oficjalne informacje podają, że ma to być „Ośrodek pastoralno-formacyjny CARITAS”.

Posiadłość bp. Ryszarda Kasyny, zlokalizowana w Sikorzynie na Kaszubach, obejmuje trzy budynki w trakcie remontu: mieszkalny, gospodarczy i łącznik, o łącznej powierzchni 1250 mkw. Według planu zagospodarowania przestrzennego z 2015 r. działka ta miała być przeznaczona na „zabudowę zagrodową”.

W 2016 r. biskup otrzymał pozwolenie na budowę, które zakładało, że ten budynek mieszkalny ma być dostępny dla rolnika, który prowadzi gospodarstwo rolne na tym terenie. Z kolei dokumentacja, jaką Kasyna złożył w starostwie, sugerowała, że ma on zamiar udostępnić mieszkania pracownikom sezonowym. Kasyna tłumaczył w ten sposób konieczność stworzenia tylu lokali mieszkalnych.

PINB w Kartuzach przeprowadził kontrolę terenu budowy i stwierdził, że obiekt jest w stanie surowym i jak na razie nie ma tutaj żadnych nieprawidłowości. Z kolei ksiądz nadzorujący inwestycję zaznaczył, że w planach jest budowa ośrodka wsparcia dla małżeństw i rodzin w trudnościach. Warto jednak dodać, że nie ma żadnych dokumentów potwierdzających ten cel.

Co więcej, bp Kasyna nie ujawnił także szczegółów dotyczących źródła finansowania tej inwestycji. Istnieją podejrzenia, że może to być inwestycja prywatna, a do jej realizacji mogą być wykorzystywane środki z diecezji, Kościoła albo Cartitasu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

23 komentarze

Polska, Niemcy i Francja przeciwne decyzjom Brukseli – nie chcą rezygnować z pojazdów spalinowych (bizblog.spidersweb.pl)

Liczba pacjentów w szpitalach onkologicznych zwiększyła się o 15 proc., m.in. we Wrocławiu i Krakowie (twojezdrowie.rmf24.pl)