w

Polak planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego na terenie kraju. Zatrzymany przez ABW (i.pl)

Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, skomentował zatrzymanie 18-latka, który przeszedł na islam i planował zamach terrorystyczny na budynek polskiego urzędu państwowego.

Zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) młody Polak, który zmienił wyznanie na islam, przygotowywał się do zamachu bombowego. Inspiracją dla niego były Państwo Islamskie (IS) oraz postacie takie jak Osama Bin Laden. ABW ujawniło, że zbierał informacje i półprodukty potrzebne do wykonania pasa szahida, który miał posłużyć do przeprowadzenia zamachu na budynek urzędu państwowego w Polsce.

Zastępca ministra Żaryn określił zatrzymanie silnie zradykalizowanej osoby planującej zamach terrorystyczny jako duży sukces ABW. Dodał, że ta sprawa jest kolejnym przykładem na zagrożenie terroryzmem islamskim w Polsce. Podkreślił również, że ABW stale dba o bezpieczeństwo kraju.

ABW przeszukała mieszkania podejrzanego i jego znajomych

Po zatrzymaniu mężczyzny ABW przeprowadziła przeszukanie jego miejsca pobytu, gdzie znaleziono dowody planowanego przestępstwa. Zbierał informacje i półprodukty do wykonania pasa szahida, który miał posłużyć do zamachu terrorystycznego na budynek urzędu państwowego w Polsce. Przeszukania zostały również przeprowadzone u osób będących w kontakcie z zatrzymanym i wiedziały o planowanym zamachu.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze terrorystycznym oraz planowania przestępstwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu wielkich rozmiarów przy użyciu materiałów wybuchowych. Za takie przestępstwa grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd umieścił podejrzanego w areszcie na trzy miesiące. Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Transmisja live: Gdzie oglądać mecz Superpucharu Polski między Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa? (i.pl)

Katarzyna Dowbor znajduje nową pracę w mediach po odejściu z Polsatu (i.pl)