w

PiS zaprezentował program „Dobry Posiłek” w celu podniesienia jakości szpitalnych posiłków (i.pl)

W mediach społecznościowych pojawił się nowy spot Prawa i Sprawiedliwości, prezentujący drugi punkt programu partii. Minister zdrowia, Katarzyna Sójka, podkreśla w nagraniu znaczenie zdrowia i ogłasza program „Dobry posiłek”, który ma na celu polepszenie jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach.

Minister Sójka informuje, że rząd znacznie zwiększył finansowanie służby zdrowia, wprowadził cyfrowe recepty i pracuje nad poprawą dostępności opieki zdrowotnej. Niemniej jednak jakość posiłków w szpitalach również stanowi ważny aspekt zdrowotny, z kolei pacjenci bardzo często skarżą się na jakość serwowanych potraw.

Ażeby rozwiązać ten problem, rząd postanowił wprowadzić program „Dobry posiłek” dla wszystkich pacjentów szpitali, oferując smaczne i zdrowe posiłki oraz możliwość konsultacji z dietetykiem. Szpitale otrzymają dodatkowe środki na poprawę jakości żywienia, a NFZ będzie zbierać opinie pacjentów w celu monitorowania standardów. Minister zdrowia podkreśla, że wysoki standard żywienia jest kluczem do szybszego powrotu do zdrowia.

Warto również wspomnieć, że „Dobry posiłek” to drugi program zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wcześniej, premier Mateusz Morawiecki przedstawił program „Przyjazne osiedle”, który ma na celu modernizację i rewitalizację osiedli i budynków z wielkich płyt.

Premier podkreślił, że dąży do tego, aby cała Polska była przyjazna dla wszystkich mieszkańców, bez podziału na lepsze i gorsze dzielnice. Program „Przyjazne osiedle” zakłada m.in. budowę wind i tworzenie miejsc do rekreacji dla rodzin na osiedlach z wielkiej płyty.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

7 komentarzy

  1. Nie udało się zmniejszyć kolejek do lekarza to teraz Ci co się w końcu dostaną do szpitala lepiej zjedzą. Ciekawe czy program dotyczy kilku rządowych szpitali, czy też większości szpitali w Polsce zarządzanych przez samorządy na kontraktach z NFZ. Jeśli NFZ płaci szpitalom za mało za procedury medyczne to da teraz dodatkowe pieniądze z zaznaczeniem że to na obiady a nie na ratowanie życia czy jak to będzie. Obiad ostatecznie mogą mi z domu przynieść jak będę w szpitalu, ale zabiegu już mi rodzina nie zrobi.

Gdynia testuje autobus wodorowy firmy Caetano (dziennikbaltycki.pl)

„Resortowe dzieci” ujawniają skandale w biografii Włodzimierza Cimoszewicza (i.pl)