w

Gdynia testuje autobus wodorowy firmy Caetano (dziennikbaltycki.pl)

Od wczoraj na ulicach Gdyni można napotkać nowy autobus firmy Caetano, który zasilany jest wodorem. Obecnie autobus przechodzi fazę testów, które odbywają się w dniach 4-5 września. Natomiast wodór dostarczany jest przez firmę Messer.

Z dniem 4 września na ulice Gdyni wyjechał autobus z napędem wodorowym, który aktualnie przechodzi testy na górzystym terenie miasta. Testy zostały przygotowane w ramach działań, które mają na celu zmniejszanie śladu węglowego. Warto dodać, że maksymalny zasięg pojazdu wynosi ponad 400 kilometrów.

Gdynia postanowiła nieco poeksperymentować z nowoczesnymi rozwiązaniami w transporcie, dostrzegając potencjał w autobusach wodorowych. Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała, zaznaczyła, że potrzebna jest analiza doświadczeń krajowych i międzynarodowych, aby wyznaczyć cele rozwoju komunikacji wodorowej w mieście.

Jak na tę chwilę największym wyzwaniem jest brak infrastruktury do tankowania pojazdów napędzanych wodorem. Z tego względu miasto musi najpierw zadbać o stworzenie odpowiedniej infrastruktury, zanim wprowadzi autobusy wodorowe do komunikacji miejskiej. Pierwsza stacja tankowania wodorowego zostanie uruchomiona na Kaczych Bukach pod koniec roku.

Nie jest to pierwszy test autobusu wodorowego na gdyńskich ulicach. W czerwcu zeszłego roku w Gdyni pojawił się polski autobus na wodór, stworzony przez Grupę Polsat. Pojazd ten również przeszedł testy w tym mieście.

Należy wspomnieć, że główną zaletą wodorowego napędu jest jego zeroemisyjność, ponieważ podczas jazdy emituje jedynie parę wodną.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prezydent Dulkiewicz powitała nowy rok szkolny w Morskiej Szkole Podstawowej Gdańsk-Południe (dziennikbaltycki.pl)

PiS zaprezentował program „Dobry Posiłek” w celu podniesienia jakości szpitalnych posiłków (i.pl)