w

Otwarcie pierwszego etapu obwodnicy Warzymic i Przecławia (gs24.pl)

Dobra wiadomość dla kierowców: Już jutro nastąpi otwarcie pierwszego etapu obwodnicy Warzymic i Przecławia. Obwodnica zostanie włączona do ruchu drogowego 31 sierpnia o godzinie 12:00.

Nowa trasa o długości ponad 4 km zostanie udostępniona między godz. 13:00-14:00, włączając w to wiadukty i drogi dojazdowe. Za oddanie obwodnicy do użytku odpowiada Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy etap obejmuje 4,3 km drogi wraz z węzłem, mostami i połączeniem z rondem Hakena. Końcowy punkt to skrzyżowanie z obecną drogą krajową nr 13 blisko Siadła Górnego. Natomiast węzeł drogowy Przecław powstanie na drodze powiatowej między Przecławiem a Ustowem. Pierwszy etap został ukończony dzięki firmie Budimex i kwocie prawie 90 mln złotych. Planowany termin oddania nastąpi kilka miesięcy wcześniej niż przewidywano.

Nowa dwujezdniowa droga klasy GP o rozpoczyna się przy rondzie Hakena w Szczecinie i łączy z DK13 na południe od Przecławia, ułatwiając dostępność do autostrady A6.

Powodem obecnych zatorów w Przecławiu i Warzymicach jest ruch tranzytowy oraz lokalny, który obejmuje wiele skrzyżowań i osiedli mieszkaniowych. Po oddaniu obwodnicy ruch tranzytowy zostanie oddzielony od lokalnego, a nowe drogi prowadzące do węzła Przecław ułatwią komunikację.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Opóźnienia prac na ul. 27 Grudnia w Poznaniu. Mieszkańcy sprzeciwiają się planowanej wycince drzew (gloswielkopolski.pl)

Niezwykłe wydarzenie muzyczne: „Straszny Dwór” w ruinach Pałacu Książęcego w Zatoniu (gazetalubuska.pl)