w

Opłakany stan techniczny prawie 70 proc. schronów w Polsce (www.polsatnews.pl)

Omawiając kwestię przygotowania do wojny, Dorota Gawryluk w programie „Lepsza Polska” wspominała słowa st. bryg. Dariusza Marczyńskiego z MSWiA. Marczyński wskazał na istotny problem w Polsce, którym jest niedostateczna ewidencja schronów.

Program „Lepsza Polska” poinformował o braku rzeczywistych schronów w Polsce, powołując się na ocenę gen. Bogusława Packa i gen. Waldemara Skrzypczaka. Faktem jest, że nawet te miejsca, które zostały wyznaczone jako potencjalne schrony w przypadku zagrożenia lub wojny, nie są wystarczająco bezpieczne lub nie spełniają określonych standardów bezpieczeństwa.

Natomiast gen. Andrzej Bartkowiak i Paweł Jan Mateńczuk wyrażają wątpliwości co do przydatności istniejących schronów. I dodają, że informacje publiczne dają ludziom jedynie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Co więcej, opłakany stan techniczny schronów potwierdza również raport NIK, który stwierdza, że około 68 proc. tych obiektów wymaga gruntownej modernizacji. Jeżeli chodzi o schrony w Polsce, które spełniają warunki techniczne, a ich stan oceniany jest jako bardzo dobry, jest ich tylko 12 proc.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Dziennik niemiecki: Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla Żydów w Europie Zachodniej (dorzeczy.pl)

Akcja „Nakrętki dla Hospicjum” dobiega końca. Powodem jest nowa dyrektywa unijna (www.medonet.pl)