w

Akcja „Nakrętki dla Hospicjum” dobiega końca. Powodem jest nowa dyrektywa unijna (www.medonet.pl)

Fundacja Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci kończy akcję „Nakrętki dla Hospicjum”. Powodem jest wprowadzenie nowej dyrektywy unijnej, która uniemożliwia sprzedaż nakrętek. Dotychczas w ramach akcji udało się zebrać ponad milion złotych.

Inicjatywa polegała na zbieraniu nakrętek plastikowych, które potem były sprzedawane. Przez 13 lat udało się zebrać 800 ton nakrętek, co przyniosło ponad milion złotych zysku.

Nowa dyrektywa unijna zabrania wykorzystywania samodzielnych nakrętek plastikowych. Zamiast tego, nakrętki muszą być przytwierdzone do opakowania. Rozwiązanie to zmusza fundację do zakończenia akcji. Do końca miesiąca nakrętki można jeszcze dostarczyć do siedziby fundacji przy ul. Sołtysowickiej.

Zbiórka nakrętek była efektywną akcją bez dodatkowych kosztów promocji. Na Dolnym Śląsku znajduje się łącznie 180 pojemników na nakrętki, w tym około stu w samym Wrocławiu. Ponadto, podobne akcje prowadzone są również w innych miastach Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Opłakany stan techniczny prawie 70 proc. schronów w Polsce (www.polsatnews.pl)

Były najemca zostawił rolnikowi magazyn wypełniony beczkami z chemikaliami (gloswielkopolski.pl)