w

Jaką emeryturę europejską otrzymuje Donald Tusk? (i.pl)

Lider Platformy Obywatelskiej i były premier, który wcześniej poparł wiek emerytalny w Polsce do 67. roku życia, sam przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Oto jak wyglądają szczegóły dotyczące emerytury Donalda Tuska.

Według informacji portalu Wirtualna Polska, Donald Tusk, jako były szef Rady Europejskiej, ma obowiązek przejścia na emeryturę w wieku 66 lat. Lider PO zdecydował jednak o wcześniejszym przejściu na emeryturę. Taka decyzja spowodowała obniżenie jego świadczenia unijnego o 600 euro miesięcznie.

Warto zaznaczyć, że wypłacana kwota i tak nie jest mała. Prawda jest taka, że Donald Tusk otrzymuje obecnie emeryturę w wysokości 4,6 tys. euro miesięcznie, co przekłada się na około 21 tys. zł brutto.

Tusk nie odczuwa żadnych potrzeb finansowych

Na pytanie o wysokość emerytury, Donald Tusk tłumaczył się spędzaniem czasu ze swoją rodziną i brakiem potrzeb finansowych. Były premier zaznaczył, że otrzymuje wysoką emeryturę europejską, bo w domu ma swoją żonę, dzieci i wnuki. Dodał, że nie ma też żadnych potrzeb finansowych, a jeśli chodzi o pełnienie stanowisk zawodowych, zaliczył ich w swojej karierze wystarczająco dużo.

Należy jednak pamiętać, że dzieci Donalda Tuska są już dorosłe. Jego syn Michał ma lat 41, a córka Katarzyna lat 35.

Warto zauważyć, że kwestia wieku emerytalnego jest jednym z głównych tematów planowanego na 15 października referendum.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

17 komentarzy

  1. Politycy powinni dostawać tyle siana, by nie opłacało im się kraść.
    Wy prujecie się o jakieś drobne, a w międzyczasie oni rzucają sobie naprawdę grubymi milionami bez waszej wiedzy, przenosząc sobie np. Fundusze na zbrojenie na coś innego 🙂 jak pewnie większość z was nie wie ile wynosi budżet na ten rok hehehehehe
    To może zarzucimy dla równowagi hajs z getbacku? 😀

  2. Coz za absolutna zbrodnia! Tusk śmie popierać należne mu pieniądze z instytucji unijnych!

    A pisowska morda Czarneckiego, to juz rozliczona z wałków, gdy jak to każdy pisowski łgarz, dodawał sobie za kazdym razem skromne 340 km, bo niby z Jasła od mamusi dojezdzal a nie z Warszawy gdzie mieszkał, no i jeździł samochodem, ktory zostal zezlomowany 10 lat wczesniej?

W Gdyni pojawił się mural „Chwała Polskim Marynarzom”. Malowidło dekoruje Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej (dziennikbaltycki.pl)

Obywatel Kazachstanu podejrzany o usiłowanie zabójstwa. 22-latek zaatakował nożem pracownicę biblioteki (i.pl)