w

Krakowscy policjanci w pościgu za kierowcą, który ukrył w zaroślach samochód z marihuaną (gazetakrakowska.pl)

W okolicach powiatu wielickiego zatrzymano mężczyznę, który nie tylko przewoził znaczną ilość narkotyków, ale zignorował też fakt, że wcześniej sąd odebrał mu prawo jazdy. Ponadto, podejrzany ma również powiązania z grupą pseudokibiców i do tego próbował oszukać policjantów.

Śledczy z Krakowa prowadzili działania w jednej z miejscowości powiatu wielickiego, gdzie miała pojawić się osoba, która miała związek ze światem pseudokibiców. Do akcji oddelegowano dwie jednostki policyjne.

W minioną sobotę po godzinie 23:00 uwagę funkcjonariuszy zwrócił samochód marki Fiat Bravo. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Jednak kierowca wolał uniknąć zatrzymania, z racji czego zdecydował, że wjedzie prosto w zarośla, gdzie chciał ukryć się przed ręką prawa. Policjanci nie dali się zwieść i szybko odnaleźli mężczyznę wraz z samochodem. Okazało się, że podejrzany to 30-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, który ma także zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna początkowo próbował przekonać stróżów prawa, że nie siedział za kierownicą fiata. Jednak policja szybko odnalazła ukryte auto, a przy podejrzanym znalazła kluczyki. Natomiast w bagażniku znaleziono worek, w którym znajdował się kilogram suszu roślinnego, który zidentyfikowano jako marihuanę. Mężczyzna został aresztowany, a jego telefon i pieniądze skonfiskowane.

Dnia 28 sierpnia podejrzanego oskarżono o posiadanie dużych ilości narkotyków oraz przygotowanie ich do dystrybucji, co grozi długoletnim więzieniem. Ponadto usłyszał też zarzuty związane z ignorowaniem zakazu prowadzenia pojazdów. Prokurator w Wieliczce zastosował środki zapobiegawcze, takie jak dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Nocna akcja policjantów z drogówki przerwała nielegalne wyścigi uliczne w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Mariusz Błaszczak omawia kryzys na granicy i zapewnia, że PiS troszczy się o bezpieczeństwo kraju (i.pl)