w

Nie żyje Małgorzata Daniszewska – redaktor naczelna czasopisma „Nie” i ostatnia żona Jerzego Urbana (i.pl)

We wtorek Polskę obiegła smutna wiadomość dotycząca śmierci Małgorzaty Daniszewskiej, która była trzecią i ostatnią żoną Jerzego Urbana. Małgorzata Daniszewska zmarła w wieku 68 lat, a Jerzy Urban zmarł rok wcześniej, mając lat 89. Informację o jej odejściu podał Waldemar Kuchanny, redaktor naczelny czasopisma „Nie”.

Małgorzata Daniszewska, urodzona w 1955 roku, przez ostatnie trzy dekady aktywnie wspierała męża w zarządzaniu biznesem związanym z tygodnikiem „Nie”. Natomiast po śmierci Jerzego Urbana przejęła pełną kontrolę nad spółką URMA, która jest wydawcą magazynu. Warto też zaznaczyć, że nowym prezesem spółki została jej córka, Marta Miecińska.

Kariera zawodowa Małgorzaty Daniszewskiej obejmowała również stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika „Zły”, a także rolę wydawcy i redaktora naczelnego magazynu „Art & Business”.

Dokładnie rok wcześniej, również 3 października, zmarł mąż Daniszewskiej, Jerzy Urban. Jak wiadomo, Urban był ikoną i twarzą PRL-owskiej propagandy, pełniąc funkcję rzecznika rządu w czasie stanu wojennego. Po zmianach politycznych założył tygodnik „Nie” i przez ponad trzy dekady – aż do swojej śmierci – był wydawcą i redaktorem naczelnym tego magazynu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

46 komentarzy

Minister Maciej Wąsik podważył statystyki Gazety Wyborczej o liczbie nielegalnych migrantów (i.pl)

Produkcja czołgów w Poznaniu? Polska Grupa Zbrojeniowa przejmuje spółkę H. Cegielski – Poznań (gloswielkopolski.pl)