w

Produkcja czołgów w Poznaniu? Polska Grupa Zbrojeniowa przejmuje spółkę H. Cegielski – Poznań (gloswielkopolski.pl)

Na konferencji prasowej w Poznaniu omawiano plany, jakie pojawią się po przejęciu spółki H. Cegielski – Poznań przez Polską Grupę Zbrojeniową. W spotkaniu, które odbyło się przed zakładem, uczestniczyli prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Sebastian Chwałek, oraz poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski.

Centralnym punktem dyskusji było uruchomienie produkcji czołgów K2PL Black Panther oraz komponentów do armatohaubic K9PL Thunder w Poznaniu. Jest to ambitny projekt, lecz istnieje tutaj pewna niewiadoma, ponieważ – jak na tę chwilę – Ministerstwo Obrony Narodowej nie określiło jeszcze szczegółów, w jaki sposób należy ten sprzęt spolonizować.

Wygląda na to, że Poznań staje się coraz bardziej istotnym ośrodkiem przemysłu zbrojeniowego, ponieważ przejęcie spółki H. Cegielski przez Polską Grupę Zbrojeniową zostało przyjęte z dużą dozą ekscytacji. Polska Grupa Zbrojeniowa zgodziła się, aby zapewnić wsparcie finansowe i techniczne dla spółki, która potrzebuje modernizacji zakładu. Ponadto, konieczny jest także zakup nieruchomości dla planowanej rozbudowy produkcji.

Jednak należy zaznaczyć, że pomimo ambitnych planów prezes Chwałek podkreślił, że nie jest to proces natychmiastowy. Wszystko wymaga odpowiednich przygotowań oraz czasu. Co więcej, jest to także uzależnione od decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej.

Niemniej, załoga Cegielskiego wyraziła entuzjazm i gotowość do stawienia czoła wyzwaniom. Z kolei prezes Chwałek jest pełen optymizmu co do przyszłości firmy w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Nie żyje Małgorzata Daniszewska – redaktor naczelna czasopisma „Nie” i ostatnia żona Jerzego Urbana (i.pl)

Szczecińscy celnicy przejęli paczkę zawierającą kapsułki z krwią krokodyla syjamskiego (gs24.pl)