w

Na Twitterze opublikowano fałszywe zdjęcie z helikopterami wojskowymi tworzącymi wulgarne hasło opozycji (i.pl)

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie z rzekomą defiladą wojskową „Silna Biało-Czerwona”, ukazujące helikoptery tworzące obraźliwe hasło przeciwko opozycji. Sfałszowane zdjęcie szybko zostało zauważone przez osoby związane z opozycją.

Wtorkowa defilada wojskowa „Silna Biało-Czerwona” przeszła przez warszawską Wisłostradę, gromadząc około 2 tys. żołnierzy i prezentując ponad 200 pojazdów oraz liczne statki powietrzne. Jest to gwóźdź programu w obchodach Święta Wojska Polskiego, które obejmuje czołgi, haubice, rakietnice, drony, systemy obrony powietrznej i nowoczesne samoloty.

Fałszywe zdjęcie helikopterów z hasłem „J…ć PiS”

Podczas wydarzenia nie obyło się również bez pewnej formy manipulacji, zwłaszcza w kontekście mediów społecznościowych. Na Twitterze pojawiło się fałszywe zdjęcie helikopterów, które ustawiły się, aby stworzyć napis “J…ć PiS”. Opozycyjni politycy, dziennikarze i użytkownicy Twittera, w tym Robert Biedroń i Sebastian Kościelniak, zaczęli udostępniać je na swoich profilach.

Nawet dziennikarze, jak Witold Sokała z portalu Energetyka24.pl, skomentowali zdjęcie w kontekście kampanii wyborczej i relacji z politykami partii rządzącej. Manipulacja ta wywołała kontrowersje, a niektórzy dziennikarze wskazywali na ironię całej sytuacji.

Opozycja przerobiła zdjęcie w celu wywołania kontrowersji. Samuel Pereira z TVP.Info zwrócił uwagę na to, że ta fałszywa fotka przypisuje polskiemu wojsku nienawistne przesłanie. Natomiast inny użytkownik Twittera opublikował oryginalne zdjęcie z defilady, zanim jeszcze zostało sfabrykowane.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Miedzno: Pościg policyjny, dachowanie i pijany kierowca (i.pl)

Zalew „Na Piaskach” w Kryspinowie z zakazem kąpieli. Badanie wody wykryło bakterie coli (gazetakrakowska.pl)