w

Miedzno: Pościg policyjny, dachowanie i pijany kierowca (i.pl)

W miejscowości Miedzno, w powiecie świeckim, doszło do poważnego wypadku. Samochód przewożący 9 osób, w tym siedmioro dzieci, dachował i uderzył w drzewo podczas policyjnego pościgu. Kierujący pojazdem był pijany i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala.

We wtorek, 15 sierpnia, po godz. 20:00 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o groźnym wypadku. Poinformowano policjantów, że kierowca peugeota 206 przewozi swoim autem zbyt wiele osób, w tym również dzieci. Funkcjonariusze ze Świecia rozpoczęli pościg za pojazdem, ponieważ kierowca odmówił zatrzymania się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki wjechał na drogę leśną, gdzie doszło do dachowania. W samochodzie znajdowało się łącznie 9 pasażerów – informuje Komenda Powiatowa Policji w Świeciu.

Kierowca peugeota unikał policyjnego patrolu i zdecydowanie coraz bardziej przyspieszał. Mundurowi podjęli pościg za uciekinierem. W pewnym momencie mężczyzna wjechał na leśną drogę, gdzie przejechał około 700 m. Zaraz potem stracił kontrolę, co spowodowało, że samochód zaliczył dachowanie. Po wypadku kierowcy udało się wydostać przez wybitą szybę. Kiedy tylko opuścił pojazd, od razu próbował ucieczki, lecz szybko został ujęty. Mężczyzna podróżował pod wpływem alkoholu, a w jego organizmie wykryto około 1,3 promila.

W samochodzie podróżowało łącznie dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci – informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP. Wszystkie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Decyzja o hospitalizacji była raczej profilaktyczna – wyjaśnia dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Trwa dochodzenie w celu wyjaśnienia szczegółów zdarzenia. Ostateczny los kierowcy zostanie ustalony przez sąd. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali pojazd osobowy, który dachował na leśnej drodze podczas policyjnego pościgu. W wyniku dachowania pasażerowie zostali wyrzuceni z pojazdu – donosi Ochotnicza Straż Pożarna Osie.

Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy poszkodowanym, a w akcji udział wzięły cztery zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Centralny Port Komunikacyjny otrzymał prawie 300 mln zł od Komisji Europejskiej (i.pl)

Na Twitterze opublikowano fałszywe zdjęcie z helikopterami wojskowymi tworzącymi wulgarne hasło opozycji (i.pl)