w

W Białymstoku aresztowano dwóch podejrzanych o wysyłanie sygnału radio-stop, który zatrzymywał pociągi (i.pl)

W niedzielę rano na Podlasiu doszło do paraliżu komunikacji kolejowej. Sytuacja została wywołana sygnałem radio-stop, który zahamował pociągi. Policjanci namierzyli w tej sprawie dwóch podejrzanych, którzy zostali już zatrzymani i przewiezieni do aresztu.

Rzecznik PKP PLK, Karol Jakubowski, poinformował o incydencie na antenie Radia Białystok, relacjonując, że funkcjonariusze policji aresztowali dwóch mężczyzn w Białymstoku, w wieku 24 i 29 lat, którzy podejrzani są o nadawanie nieuprawnionego sygnału radio-stop, zatrzymującego kursujące pociągi.

Sprawcy paraliżu wykorzystywali sprzęt krótkofalarski do nadawania sygnału, który pełni funkcję hamulca bezpieczeństwa w pociągach. Z tego powodu pociągi na moment się zatrzymywały, a następnie kontynuowały swoją trasę. System radio-stop używa trzech tonów, które automatycznie aktywują hamulec bezpieczeństwa w określonym obszarze.

Jeden z podejrzanych, 24-letni mężczyzna z powiatu skierniewickiego, w chwili aresztowania był pod wpływem alkoholu.

Nieuprawnione sygnały radio-stop coraz częstszym zjawiskiem w Polsce

Incydenty związane z nadawaniem sygnału radio-stop stają się coraz częstsze. Dobrym przykładem może być tutaj kolej na Podlasiu, gdzie pociągi zatrzymywano już kilkukrotnie. Co więcej, w jednym z tych przypadków doszło również do wykolejenia. Natomiast wcześniej nadawanie sygnałów radio-stop zaobserwowano na Dolnym Śląsku.

Dochodzenie w sprawie nieuprawnionego zatrzymywania pociągów nadal jest w toku, a śledczy próbują ustalić liczbę wysłanych sygnałów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Na targ staroci w Krakowie zawitała wyjątkowa grupka: Brodaty mężczyzna z psem, kaczką i gęsią na rowerze (gazetakrakowska.pl)

Wojewoda odrzuca wniosek Fundacji Wolności o unieważnienie planu stadionu żużlowego (kurierlubelski.pl)