w

Myśliwce NATO z Malborka przechwyciły rosyjskie samoloty szpiegowskie, dwa razy w ciągu doby (www.wprost.pl)

W ciągu zaledwie jednej doby włoskie myśliwce dwukrotnie przechwyciły rosyjskie samoloty szpiegowskie nad Morzem Bałtyckim. Należy zaznaczyć, że w ramach misji NATO, włoskie myśliwce stacjonują w bazie w Malborku.

W malborskiej bazie znajdują się cztery samoloty Eurofighter należące do Sił Powietrznych Włoch. W ostatnim czasie myśliwce NATO zostały dwukrotnie wysłane do akcji z powodu niezidentyfikowanych samolotów, które przelatywały nad międzynarodowymi wodami Bałtyku. Ich zadaniem było przechwycenie obcych jednostek.

Informacje na temat incydentów zostały podane przez oficjalne źródła, ale bez ujawniania szczegółów. Po wykonaniu zadania myśliwce NATO wróciły do bazy w Malborku, zgodnie z procedurami misji Enhanced Air Policing.

W związku z intensyfikacją ataków Rosji na Ukrainę, Dowództwo Operacyjne RSZ poinformowało o zwiększonej aktywności lotniczej dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej. W odpowiedzi na te wydarzenia podjęto środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Kraków coraz bliżej budowy metra? Konserwator Zabytków wydał zgodę na inwestycję (www.money.pl)

Lidl nie podwyższy cen podstawowych produktów spożywczych (www.gazetaprawna.pl)