w

Lidl nie podwyższy cen podstawowych produktów spożywczych (www.gazetaprawna.pl)

Sieć supermarketów Lidl ogłosiła, że nie zamierza zwiększać cen ponad 1600 swoich podstawowych produktów spożywczych o podatek VAT. Warto dodać, że od kwietnia podatek VAT na te produkty zwiększy się z 0% do 5%. Wśród produktów objętych decyzją Lidla znajdują się produkty mleczarskie, pieczywo, owoce, warzywa, mięso i wędliny.

Lidl Polska podkreśla swoje zobowiązanie do oferowania klientom wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Z tego względu firma zapewnia, że w każdym sklepie ceny pozostaną bez zmian, aby wspierać stabilność ekonomiczną polskich rodzin.

W ramach inicjatywy „VAT STOP” Lidl postanowił zachować swoje ceny na obecnym poziomie. Jak podaje firma, działania te mają na celu ochronę budżetów polskich gospodarstw domowych.

Ministerstwo Finansów postanowiło nie przedłużać okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze po 31 marca 2024 r.

Lidl Polska, należąca do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw, posiada ponad 850 sklepów w Polsce i ponad 12000 na całym świecie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

33 komentarze

  1. Ceny w Sklepach są ogromne w Polsce z narzutem bywa że 300% a średnia to około 40-60% ceny produktu. Polacy są okradani i oszukiwani w biały dzień. Cena w promocji to jest cena faktyczna a każda inna to jest nadmuchana – Polacy lubią jak jest drogo – mimo że zarabiają najmniej w UE>

Myśliwce NATO z Malborka przechwyciły rosyjskie samoloty szpiegowskie, dwa razy w ciągu doby (www.wprost.pl)

Raport NIK: Ponad 100 dzieł sztuki zniknęło z Muzeum Narodowego w Warszawie (wiadomosci.onet.pl)