w

Kraków coraz bliżej budowy metra? Konserwator Zabytków wydał zgodę na inwestycję (www.money.pl)

Urząd Małopolskiego Konserwatora Zabytków potwierdził, że na skrzyżowaniu ulic Karmelickiej, Podwale i Dunajewskiego może powstać stacja metra „Stare Miasto”. Decyzja ta odnosi się do referendum sprzed 10 lat, podczas którego mieszkańcy opowiedzieli się za budową metra.

Krakowski magistrat ogłosił, że w sezonie letnim może zapaść decyzja środowiskowa obejmująca pierwszy etap metra. Natomiast po uzyskaniu tej decyzji planowane będzie ogłoszenie przetargu na dokumentację projektową oraz rozpoczęcie prac budowlanych.

Referendum z 2014 r. zobowiązało władze miasta do rozważenia budowy metra, ponieważ 55 proc. głosujących opowiedziało się za realizacją tej inwestycji. Jednak Kraków zastanawia się teraz, czy zbudować metro z prawdziwego zdarzenia, czy może premetro (tramwaj w podziemnym tunelu).

Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa, oznajmił, że planowanie tunelu zajmie około dwóch lat. Z kolei ostateczna decyzja dotycząca typu transportu zależeć będzie od przyszłego zapotrzebowania pasażerskiego.

Licząca 22 km trasa metra/premetra ma połączyć Wzgórza Krzesławickie z rejonem ul. Jasnogórskiej w Bronowicach, obejmując 32 przystanki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Kolejowa stacja-widmo na obrzeżach Katowic. Na nowym przystanku nie zatrzymują się żadne pociągi (www.polsatnews.pl)

Myśliwce NATO z Malborka przechwyciły rosyjskie samoloty szpiegowskie, dwa razy w ciągu doby (www.wprost.pl)