w

Roboty drogowe na A4 powodem ogromnych korków w Bielanach Wrocławskich (gazetawroclawska.pl)

W dniu 10 sierpnia, od godziny 11:00, na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia obowiązuje zdjęcie nogi z gazu. Przyczyną są postępujące roboty drogowe, które zawężają ruch do jednego pasa. Warto dodać, że sytuacja na A4 spowodowała ponad 4-kilometrowy korek w Bielanach Wrocławskich.

GDDKiA we Wrocławiu donosi o licznych trudnościach na autostradzie A4. Przy Bielanach Wrocławskich, na odcinku 1,5 kilometra, trwają prace konserwacyjne nad oświetleniem w rejonie węzła Wrocław Bielany i Wrocław Południe. W związku z powyższym ograniczony został prawy pas, a na lewym obowiązuje prędkość 80 km/h. Przekraczający cztery kilometry korek wydłuża podróż kierowcom o jakieś 20 minut.

Rutynowe działania serwisowe i wymiana barier energochłonnych

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace na 156. kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic potrwają do końca sierpnia. Chodzi o rutynowe działania serwisowe, obejmujące m.in. czyszczenie kamer oraz inspekcję infrastruktury eToll. Nie są to prace, które mają wpływ na ruch.

Możliwe utrudnienia mogą również wystąpić na 170. kilometrze A4 w kierunku Wrocławia. Powodem prac jest wymiana barier energochłonnych między wschodnim węzłem miasta a Brzezimierzem. W tym przypadku zablokowany został lewy pas, a prace potrwają do godziny 15:00.

GDDKiA poinformowała, że korek pojawił się także na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia z powodu corocznego przeglądu mostu Rędzińskiego. Badane są m.in. dolne zakotwienia, szczelność podpór oraz tłumiki zewnętrzne. Do 11 sierpnia, w godzinach od 8:00 do 16:00, wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Mateusz Morawiecki: Katarzyna Sójka nowym ministrem zdrowia (i.pl)

Katarzyna Bosacka i Marcin Bosacki rozstają się po 26 latach małżeństwa. Czy lider KO straci swoją pozycję na liście wyborczej (gloswielkopolski.pl)