w

Mateusz Morawiecki bez wotum zaufania (i.pl)

W trakcie posiedzenia Sejmu odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Ostatecznie premier nie uzyskał poparcia posłów, co sprawiło, że pojawiła się konieczność wyboru nowego lidera. Warto zaznaczyć, że od tego momentu Prawo i Sprawiedliwość nie sprawuje już władzy w Polsce.

Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose o godzinie 10:00, po czym nastąpiła dyskusja i pytania od polityków. Premier Morawiecki najpierw odpowiedział na uwagi i pytania, a potem nastąpiło ostateczne głosowanie nad wotum zaufania. Głosowanie odbyło się po godzinie 16:00.

Decyzją posłów premier Mateusz Morawiecki nie otrzymał wotum zaufania. W sumie 190 posłów zagłosowało na jego korzyść, ale aż 266 było przeciwnych. A to oznacza, że Mateusz Morawiecki nie będzie dłużej piastować stanowiska premiera Rzeczypospolitej.

Należy tutaj dodać, że brak zaufania dla Morawieckiego skutkuje koniecznością wyboru nowego premiera w kolejnym etapie konstytucyjnym. Z tego względu jeszcze tego samego dnia politycy przystąpili do wyboru nowego lidera.

Dzisiaj, 12 grudnia, nowy kandydat na premiera, Donald Tusk, zaprezentuje swój program oraz skład rządu. A następnie odbędzie się głosowanie w obecności odpowiedniej liczby posłów, którzy zadecydują, czy Donald Tusk obejmie stanowisko premiera.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Sąd wydał wyrok w sprawie Jerzego Stuhra. Aktor potrącił motocyklistę w Krakowie (www.rmf24.pl)

Julian Barlen: Z rządem Tuska jest większa szansa na budowę portu kontenerowego w Świnoujściu (biznesalert.pl)