w

Julian Barlen: Z rządem Tuska jest większa szansa na budowę portu kontenerowego w Świnoujściu (biznesalert.pl)

Julian Barlen, niemiecki polityk w rozmowie z BiznesAlert.pl, powiedział, że jest pełen optymizmu co do Donalda Tuska i nowego rządu. Jak uważa, jest teraz szansa na większą otwartość w kwestii budowy portu kontenerowego w Świnoujściu. Innego zdania są aktywiści ekologiczni, którzy protestują przeciwko tej inicjatywie.

Julian Barlen, szef klubu poselskiego partii SPD w parlamencie Meklemburgii Pomorza Przedniego, wyraził nadzieję na bardziej otwarty i bardziej europejski charakter nowego rządu Donalda Tuska. Jego zdaniem te zmiany w polskim rządzie mogą ułatwić rozwiązanie sprawy portu kontenerowego w Świnoujściu.

Na konferencji prasowej poruszono także kwestię stanowiska meklemburskiej SPD wobec skargi inicjatywy obywatelskiej Lebensraum MV wnoszonej do polskiego sądu. Inicjatywa ta zakwestionowała decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, dotyczącą oddziaływania na środowisko. A to z kolei wywołało spore kontrowersje.

Budowa portu kontenerowego w Świnoujściu ma być drugim największym w Polsce (pierwszy jest w Gdańsku). Jednak przedsięwzięcie spotyka się z licznymi protestami ze strony aktywistów ekologicznych zarówno po niemieckiej, jak i polskiej stronie. Aktywiści argumentują swoje działania szkodliwością tej inwestycji dla środowiska. Należy dodać, że lokalni politycy niemieccy, posłowie SPD, Zieloni oraz europosłowie wspierają te protesty.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

7 komentarzy

Mateusz Morawiecki bez wotum zaufania (i.pl)

Posłowie wybrali nowego premiera. Został nim Donald Tusk (i.pl)