w

Marszałek Sejmu wspiera inicjatywę „Chrońmy Dzieci”, która wzmacnia rolę rodziców w radach szkolnych (i.pl)

W czwartek Sejm przyjęła nowelizację ustawy Prawo oświatowe, znaną jako “Chrońmy dzieci”. Jej głównym celem jest umocnienie roli rodziców i ich przedstawicieli w szkolnych radach rodziców, dając im możliwość sprzeciwu wobec niepożądanych treści kierowanych do dzieci przez różnego rodzaju organizacje, działające także w szkołach.

Uchwalenie nowelizacji poparło 243 posłów, 202 było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. Przed głosowaniem Sejm odrzucił cztery poprawki zaproponowane przez Lewicę. Te poprawki miały m.in. na celu zdefiniowanie terminu „seksualizacja” w kontekście ustawy oraz wyrównanie praw i obowiązków różnych wyznań, włącznie z Kościołami, planujących działalność edukacyjną w placówkach szkolnych.

Zaakceptowano poprawkę zaproponowaną przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, która poszerza zasady dotyczące działalności podmiotów chcących działać w szkołach lub przedszkolach pod kontrolą jednostek samorządu terytorialnego.

Ograniczenie możliwości organizacjom wspierającym „seksualizację dzieci”

Projekt ustawy koncentruje się na zmianach dotyczących organizacji, których statutowym celem jest działalność edukacyjna lub wsparcie rozwoju placówek oświatowych. Projekt przewiduje ograniczenie możliwości organizacji propagujących „seksualizację dzieci” w przedszkolach i szkołach.

W uzasadnieniu projektu podkreśla się, że celem nowelizacji jest wzmocnienie roli rodziców oraz ich reprezentantów w szkolnych radach rodziców, dając im narzędzie do przeciwdziałania niechcianym treściom kierowanym do dzieci przez różne organizacje, również te obecne w środowisku szkolnym.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poparła projekt ustawy i zorganizowała spotkanie w Sejmie 24 marca pod hasłem „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”, z udziałem ponad 70 organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą dzieciom i rodzinom.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Agent PRL na liście wyborczej: Bogusław Wołoszański startuje z listy KO (i.pl)

Prezydent Andrzej Duda zapowiada stworzenie 2. Korpusu Polskiego w Krakowie (gazetakrakowska.pl)