w

Agent PRL na liście wyborczej: Bogusław Wołoszański startuje z listy KO (i.pl)

Dr. Karol Nawrocki wskazał na fakt, że agenci komunistycznego wywiadu, znudzeni zapleczem, angażują się w demokrację. Wypowiedź dr. Nawrockiego nawiązuje do startu Bogusława Wołoszańskiego z Koalicji Obywatelskiej w wyborach, a przy okazji ujawnia jego przeszłość jako agenta PRL.

W Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, podczas której zatwierdzano listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Jedną z niespodzianek był start lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka z listy KO. Aczkolwiek pojawiła się jeszcze jedna osoba, która z łatwością przyciągnęła uwagę mediów.

Donald Tusk ogłosił, że w wyborach z KO wystartuje też dziennikarz Bogusław Wołoszański, który będzie liderem listy w Piotrkowie Trybunalskim. Misją Wołoszańskiego jest odsłona lidera listy przeciwników, Antoniego Macierewicza. Wołoszański jest zadowolony ze swojego zaangażowania i uważa, że to dopiero początek.

Wołoszański miał donosić na brytyjską Polonię

Współpracując jako korespondent Polskiego Radia i Telewizji w Londynie, Wołoszański miał związek z wywiadem PRL. Podczas pracy dla wywiadu przyjął pseudonim „Ben”, którego zaczął używać w 1985 roku. Wołoszański informował Służbę Bezpieczeństwa o kontaktach wśród Polonii i próbował zdyskredytować innego dziennikarza.

Jak zaznaczył sam Wołoszański, nie żałuje współpracy z wywiadem. Przyznaje się do tego okresu w swoim życiu i zaprzecza, że miał związek z dostarczaniem materiałów o brytyjskiej Polonii. Niemniej jednak ujawnione informacje wywołały kontrowersje wobec jego kandydatury.

Prezes IPN, Karol Nawrocki, wśród agitujących za demokracją zwrócił uwagę na agenta „Rewo”/„Ben”. Ponadto, odsłonił też dokumenty związane z jego współpracą oraz dostarczanie informacji o Wielkiej Brytanii i NATO. Z kolei Wołoszański określił te fakty jako „odgrzewane kotlety”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

18 komentarzy

  1. Pamietam jaka to byla afera jak sie wydalo, ze to szpieg! A teraz on ma czelnosc kandydowac! A przez dlugi czas zniknal z przestrzeni publicznej . to ko nie cofnie sie przed niczym! bolek -prezydent! ben – moze tez znajdzie sie w rzadzie i Zachod wypnie sie na Polske na dobre. Ciekawe ilu jeszcze siedzi w polskich rzadach szpiegow, donosicieli, dwulicowcow?

  2. Agent PRL 🥱… Czego to idioci o nim nie napiszą bedzie to dla niego tylko dobrą reklamą.Nadawalby sie na mi nistra kultury i nic wiecej,bo jak bedzie brnął w to polityczne bagno glebiej to stac sie moze taką szmatą jak Kukiz(oby nie,bo to najlepszy nasz “Pan od historii” w kraju w XX w.).

Nagłe zmiany w panelu na Campusie Polska Przyszłości. „Wydarzenie specjalne” z Marcinem Mellerem zostało odwołane (i.pl)

Marszałek Sejmu wspiera inicjatywę „Chrońmy Dzieci”, która wzmacnia rolę rodziców w radach szkolnych (i.pl)