w

Manifestacja przed siedzibą TVP w obronie wolnych mediów. Adam Borkowski: Tusk jest zagrożeniem dla wolności słowa (i.pl)

Przed siedzibą TVP zebrała się liczna grupa osób, która zainicjowała protest na rzecz niezależnych mediów. W trakcie protestu można było usłyszeć regularne okrzyki „Wolne media!”. Ponadto, manifestanci zaśpiewali również Hymn Narodowy.

Manifestacja, która rozpoczęła się 14 grudnia o godzinie 16:00 na Placu Powstańców Warszawy, zgromadziła tysiące osób broniących wolności słowa. Protestujący wyrażali stanowczy sprzeciw wobec planowanej likwidacji TVP i ograniczenia swobody mediów. Do zgromadzenia dołączył też redaktor Miłosz Kłeczek, który spotkał się z ciepłym przyjęciem przez grupę. Na miejscu był także dziennikarz Adrian Stankowski.

Dziennikarze TVP, w tym Michał Adamczyk, Marcin Tulicki, Samuel Pereira i Michał Rachoń, również dołączyli do protestujących, wyrażając wdzięczność za wsparcie dla Telewizji Polskiej. Adamczyk podkreślił, że ewentualne zmiany w zarządzie TVP mogą nastąpić wyłącznie za zgodą Rady Mediów Narodowych. Zapewnił również, że na ten moment nie ma informacji na temat planów dotyczących zmian. A jakakolwiek próba przejęcia TVP przez grupę polityków byłaby nielegalna.

Według Adama Borowskiego zagrożenie dla wolności słowa wynika z przejęcia władzy przez Donalda Tuska. Borowski uważa, że mimo deklaracji nowej władzy o poszanowaniu wolności słowa i praworządności, plany dotyczące mediów publicznych to przejaw hipokryzji ze strony nowego premiera.

W okresie rządów Donalda Tuska (2007-2015) media prezentowały jednostronną narrację. Borowski zaznacza, że przeciwnicy premiera praktycznie nie mieli dostępu do anteny TVP. Nawet działacze „Gazety Polskiej” wraz z Polakami protestowali, by rządzący zarejestrowali np. Telewizję Trwam.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Polska musi zapłacić 16 tys. euro mieszkance Warszawy za odmówienie jej aborcji (www.polsatnews.pl)

Autobus MPK potrącił trzy osoby, które na czerwonym świetle wbiegły na jezdnię we Wrocławiu (www.polsatnews.pl)