w

SuperSuper SłaboSłabo

Autobus MPK potrącił trzy osoby, które na czerwonym świetle wbiegły na jezdnię we Wrocławiu (www.polsatnews.pl)

Tragiczny incydent miał miejsce na przejściu dla pieszych we Wrocławiu, gdzie trzy osoby zostały potrącone przez autobus. Ich stan jest określany jako zagrażający życiu. Policja prowadzi już dochodzenie w sprawie, sprawdzając stan techniczny pojazdu oraz nagrania z miejskiego monitoringu.

Na ulicy Pilczyckiej we Wrocławiu przed godziną 20:00 doszło do zdarzenia z udziałem autobusu oraz trzech pieszych – dwóch mężczyzn i kobiety. Osoby weszły na ulicę na czerwonym świetle, w wyniku czego potrącił ich autobus MPK. Początkowo pojawiły się informacje, że jedna osoba jest ciężko ranna. Aczkolwiek później okazało się, że jest troje poszkodowanych.

Osoby potrącone na przejściu doznały zagrażających życiu obrażeń, a ich stan jest poważny. Lekarze musieli przeprowadzić operacje. Aktualnie stan poszkodowanych uniemożliwia ich przesłuchanie. Policja dokładnie analizuje wszystkie okoliczności zdarzenia, badając stan techniczny pojazdu i nagrania z kamer.

Pierwsze ustalenia wskazują, że autobus linii 127 zmierzał w stronę centrum miasta, gdy trzy osoby niespodziewanie pojawiły się na drodze. Prawdopodobnie kierowca nie zdążył w porę zahamować, ponieważ sytuacja była zbyt nagła.

W wyniku incydentu ruch został zablokowany i wprowadzono objazdy dla innych linii autobusowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

56 komentarzy

  1. Każdy autobus jest wyposażony w monitoring, ciężko tu ocenić sytuację bez faktycznego obejrzenia nagrania, ponieważ media też lubią podsycać temat … Ja jeździłem w MPK we Wrocławiu, u Michalczewskiego, PKS i MPK świdnica. Całe szczęście nie spotkało mnie nigdy nic poważniejszego. Bardzo proszę ludzi o rozwagę, czy mają zielone czy nie … autobus to nie jest osobówka, to w najmniejszym wypadku 8 ton wagi z pasażerami na pokładzie, przegub to już 22 tony. Kierowca może mieć i 5 retarderów i najlepsze systemy trakcyjne, ale praw fizyki nie złamie. Dodatkowo w takiej sytuacji, nie można hamować gwałtownie… proszę zdać sobie sprawę, że do wyboru tu są życia na pokładzie lub na zewnątrz. Nie raz miałem sytuację łamania przepisów ruchu drogowego nie tylko przez pieszych ale i użytkowników rowerów i hulajnóg elektrycznych … to ostatnie niestety jest plagą we Wrocławiu. Proszę pomyśleć nie tylko o skutkach fizycznych ale i psychice wszystkich uczestników… to jest trauma do końca życia. Rehabilitacja może pomoże, ale w głowie ta sytuacja zostanie na lata. Nie wybielam tu wszystkich kierowców, zasady bezpieczeństwa ,fizyki, i zdrowego rozsądku obowiązują nas wszystkich.

Manifestacja przed siedzibą TVP w obronie wolnych mediów. Adam Borkowski: Tusk jest zagrożeniem dla wolności słowa (i.pl)

DS Jowita w Poznaniu zostanie odnowiony. Koszty modernizacji oszacowano na 100 mln zł (forsal.pl)