w

Manewry Marynarki Wojennej Rosji na Morzu Bałtyckim. W ćwiczeniach bierze udział 30 okrętów i 30 statków powietrznych (i.pl)

Marynarka Wojenna Rosji przeprowadza na Morzu Bałtyckim ćwiczenia obejmujące udział 30 okrętów i 30 statków powietrznych oraz około 6 tysięcy żołnierzy – informuje agencja Reutera, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony. Jak na tę chwilę planowana data zakończenia manewrów rosyjskich nie została podana.

Pod kierownictwem admirała Nikołaja Jewmienowa, naczelnego dowódcy Sił Morskich, trwają ćwiczenia „Tarcza oceaniczna 2023” na Morzu Bałtyckim od 2 sierpnia – donosi resort obrony Rosji. Ich celem jest weryfikacja zdolności floty wojennej do obrony interesów narodowych na strategicznie istotnym obszarze.

Manewry skupiają się na opracowaniu środków ochrony szlaków morskich, transportu wojsk i ładunków, a także obrony wybrzeża. Przewidziano ponad 200 zadań bojowych. Po zakończeniu manewrów okręty wrócą do swoich baz, jednak data zakończenia nie została podana.

Sytuacja na Białorusi budzi także zaniepokojenie w Polsce w związku z obecnością rosnącej liczby wagnerowców. Projekt Biełaruski Hajun, monitorujący ruchy wojskowe, informuje o przybyciu 14. kolumny najemników z Grupy Wagnera. Kolumna liczy około 15 pojazdów, głównie furgonetek. Biełaruski Hajun donosi także o obecności wagnerowców w okolicach Osipowicz, w obwodzie mohylewskim. Na tym obszarze wagnerowcy wykorzystują opuszczone magazyny wojskowe.

Początkowe doniesienia o możliwym skierowaniu wagnerowców na Białoruś pojawiły się w niezależnych rosyjskich mediach pod koniec czerwca. Przewidywały one, że około 8 tysięcy najemników zostanie rozmieszczonych w rejonie Osipowicz, gdzie znajduje się wyremontowana baza wojsk rakietowych, która wcześniej była opuszczona.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o komisji ds. wpływów Rosji w Polsce (i.pl)

Jerzy Stuhr przed sądem za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu i potrącenie motocyklisty (i.pl)