w

Jerzy Stuhr przed sądem za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu i potrącenie motocyklisty (i.pl)

Jerzy Stuhr, znany polski aktor, został oskarżony o spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu. Z winy aktora w wyniku tej kolizji ucierpiał motocyklista. Zdarzenie miało miejsce 17 października 2022 roku w Krakowie. Z racji tego czeka go teraz proces w sądzie, który właśnie się rozpoczął.

Na niejawnej rozprawie w czerwcu aktor Jerzy Stuhr przyznał się do winy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości. Z tego względu sąd nałożył na niego grzywnę w wysokości 3 tys. zł.

Decyzją prokuratury, wyrok nakazowy został zakwestionowany z powodu tego, że kara była bardzo niesprawiedliwa i niewystarczająca. Zamiast tego, prokuratura domaga się kary 45 tys. Złotych. Ponadto, żąda również wpłaty 25 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Na pierwszej rozprawie przesłuchano motocyklistę Sławomira G. oraz świadka Bartosza C. Kolejne postępowanie ma obejmować zeznania biegłego, który ocenił obrażenia motocyklisty. Termin tej rozprawy został wyznaczony na 11 grudnia.

W momencie kolizji Jerzy Stuhr miał we krwi 0,7 promila

Ustalenia śledczych wskazują, że 17 października 2022 r. Jerzy Stuhr wymusił na kierowcy jednośladu pierwszeństwo przejazdu. A to z kolei spowodowało kolizję i zagrożenie w ruchu drogowym. Należy dodać, że badanie alkomatem wykazało ok. 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Ostatnio Jerzy Stuhr w rozmowie z Plejadą wyraził przekonanie o swojej niewinności w sprawie spowodowanej kolizji. Aktor podkreślił, że uważa się za niewinnego i nie poczuwa się do winy. Jak sam stwierdził, czuje się czysty. Ponadto, krytycznie wypowiadał się o działaniach organów ścigania, zarzucając prokuraturze naciski na zaostrzenie kary.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

45 komentarzy

  1. Pokazówka, a gdzie pijani ksieza co na drodze zabili ludzi, gdzie pisowskie jegomoście jeżdżący po spożyciu, gdzie reszta co nie stronią od kieliszka , tu robią istną nagonke na pokaz a Ziobro wypuszczają z więzień przestępców tak samo jak pseudo prezydent ułaskawia skazanych ze swojego podwórka to jest parodia sprawiedliwości

  2. Śmieszy mnie trochę że po przyznaniu się do winy i tak wzywają dodatkowo jeszcze świadków… Bardziej się przyzna ? I tu nie chodzi potwierdznie obrażeń bo już ich dawno i tak nie ma, to wszystko można by było zrobić z dokumentów bez debilnego ciągania ludzi i prowadzenia przez to sprawy kolejny rok dwa

Manewry Marynarki Wojennej Rosji na Morzu Bałtyckim. W ćwiczeniach bierze udział 30 okrętów i 30 statków powietrznych (i.pl)

Szczecin zdemontuje pomnik "Poległym w walce o wyzwolenie Dąbia" przy ul. Gierczak (gs24.pl)