w

Lasy Państwowe zawiadomiły prokuraturę ws. 2 tys. bilbordów na terenach leśnych (wiadomosci.onet.pl)

Lasy Państwowe zgłosiły potencjalne przestępstwo dotyczące zamówienia 2 tys. bilbordów na terenach leśnych. Oskarżenia padły pod adresem siedem osób, w tym członków kierownictwa LP. Lasy Państwowe zarzucają im naruszenie prawa zamówień publicznych, zawyżenie kosztów, nieuzasadnione finansowanie i możliwe wykorzystanie bilbordów do celów politycznych.

Audyt przeprowadzony w LP skoncentrował się na programie zakupu i ustawienia bilbordów na terenach leśnych. Dyrektor LP przydzielił budżet 65 mln zł na ten program w 2022 r., zlecając wykonanie zadania spółce „Bieszczady”, która w pełni należy do Lasów Państwowych.

Spółka „Bieszczady” nie wywiązała się z zadania i przekazała je innym podmiotom, co doprowadziło do podwójnych płatności za niektóre prace. W sumie na terenie lasów ustawiono jedynie około 300 wadliwych konstrukcji, które uważane są za niebezpieczne i nielegalne.

Dyrektor Generalny LP, Witold Koss, oświadczył, że leśnicy nie ponoszą odpowiedzialności za nieudane przedsięwzięcie. I dodał, że jedynym sposobem na uzdrowienie sytuacji w LP jest samooczyszczenie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pył saharyjski w Małopolsce – zjawisko brudzi okna, parapety i samochody (zakopane.naszemiasto.pl)

Dyskusja kandydatów na prezydenta Warszawy o CPK. Trzaskowski woli Okęcie i rozbudowany Modlin (biznes.interia.pl)