w

Dyskusja kandydatów na prezydenta Warszawy o CPK. Trzaskowski woli Okęcie i rozbudowany Modlin (biznes.interia.pl)

Podczas dyskusji kandydatów na prezydenta Warszawy kwestionowano potrzebę budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego między Warszawą a Łodzią. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski (KO), uważa, że należy utrzymać lotnisko na Okęciu i rozbudować port w Modlinie, podczas gdy Tobiasz Bocheński (PiS) stawia na budowę CPK.

W debacie udział wzięli kandydaci różnych partii politycznych, w tym Trzaskowski, Bocheński, Biejat, Wipler, Korwin-Mikke i Starosielec. Politycy dyskutowali na temat przyszłości lotnisk w Warszawie, w kontekście ewentualnej budowy CPK.

Trzaskowski argumentował, że utrzymanie Okęcia i rozbudowa Modlina to wystarczająca opcja dla Warszawy. Z kolei Bocheński uważa, że CPK ma istotne znaczenie dla rozwoju Polski – może zapewniać korzyści w postaci szybkiego połączenia kolejowego między największymi miastami.

Pozostali kandydaci również wyrazili swoje stanowiska w sprawie CPK: Wipler zaznaczył, że CPK to „być albo nie być” dla Polskich Linii Lotniczych, Korwin-Mikke nazwał budowę CPK „idiotyzmem”, a Starosielec zaproponował budowę nowego lotniska w innym miejscu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. BARDZO PROSZĘ O POMOC.. Witam Was Kochani. Jestem Jadzia, jestem wdową z gromadką przygarnieętych piesków. Niestety jestem chora między innymi na bardzo bolesne zwyrodnienia wielostawowe, depresję. Utrzymuję się z niskiej renty inwalidzkiej, orzeczony stopień znaczny. Mieszkam samotnie tylko z tymi pieskami w bardzo złych warunkach, bez ogrzewania, bez łazienki, bez wody i kanalizacji, a niedługo może bez pradu. Pomagają mi Dobre Anioły Pani Doktor Agatka i Pani Karolinka która założyła mi zbiórkę rok temu. Niestety ze zbiórki wszystko już zostało wydane na leki, leczenie i karmę dla piesków. Jestem też podopieczną Fundacji Avalon i zbieram 1,5% odpisu podatkowego na remont i leczenie.. Bardzo proszę Państwa o pomoc, bo nie mam nawet na jedzenie i o wsparcie na moją zbiórkę dla moiej psiej rodziny. Po wykupie leków, zrobieniu opłat i zakupie karmy na nic więcej z renty mi nie zostaje.Od styczna br wydałam już na karmę ponad 2 tyś zł. Kochani Państwo pomóżcie mi bardzo Was proszę,nie zostawiajcie mnie samej bez pomocy, udostępniajcie. https://pomagam.pl/y8wkeg
    Za każdą pomoc jestem Państwu ogromnie wdzięczna.

Lasy Państwowe zawiadomiły prokuraturę ws. 2 tys. bilbordów na terenach leśnych (wiadomosci.onet.pl)

Bilans rządów Tuska po 100 dniach: Spełniono tylko 13 ze „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządu” (www.rmf24.pl)