w

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Dlaczego w Sejmie nie ma miejsca na świece adwentowe? (wiadomosci.dziennik.pl)

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski postanowił wypowiedzieć się na temat sytuacji z gaśnicą w Sejmie, do której doprowadził Grzegorz Braun. Duchowny zapytał, czy prezydent Duda i marszałek Hołownia – oprócz świec chanukowych – zamierzają zapalić też świece adwentowe w Sejmie. Jak dodał, w Izraelu przebywa też wielu chrześcijan.

W odpowiedzi na ponowne zapalenie świec chanukowych w Sejmie, w którym mają wziąć udział Andrzej Duda i Szymon Hołownia, ksiądz Isakowicz-Zaleski zapytał, czy w związku z tym zapalane są także świece adwentowe w Knesecie i pałacu prezydenta Izraela. Jak twierdzi, przecież na obszarze Izraela mieszka i przebywa też wielu wyznawców chrześcijaństwa.

Następnie ksiądz Isakowicz-Zaleski zadał kolejne pytanie związane z zapaleniem świec w Sejmie RP. Jego zdaniem, jeżeli w Sejmie palą się świece chanukowe, powinny pojawić się również świece adwentowe, a także symbole innych religii.

W reakcji na działanie Grzegorza Brauna, który zgasił gaśnicą proszkową zapalone świece chanukowe w Sejmie, marszałek Sejmu wykluczył go z obrad. Natomiast prezydium Sejmu nałożyło na polityka Konfederacji surowe kary. W odpowiedzi na to wydarzenie prezydent i marszałek Sejmu planują wspólne, ponowne zapalenie świec chanukowych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Szykuje się nowa kurator oświaty w Małopolsce. Barbarę Nowak (PiS) ma zastąpić Katarzyna Mitka (PSL) (gazetakrakowska.pl)

Polska musi zapłacić 16 tys. euro mieszkance Warszawy za odmówienie jej aborcji (www.polsatnews.pl)