w

Szykuje się nowa kurator oświaty w Małopolsce. Barbarę Nowak (PiS) ma zastąpić Katarzyna Mitka (PSL) (gazetakrakowska.pl)

Małopolska ma już nowego wojewodę, którym został dotychczasowy burmistrz Kęt, Krzysztof Klęczar z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Natomiast stanowisko małopolskiego kuratora oświaty prawdopodobnie obejmie Katarzyna Mitka (PSL), dyrektorka Szkoły Podstawowej w Sance.

Barbara Nowacka, nowa minister edukacji, zapowiedziała zmiany wśród kuratorów oświaty. Wśród osób, które mogą stracić swoje stanowiska, wymienia się m.in. Barbarę Nowak, jedną z najbardziej rozpoznawalnych kuratorek oświaty w Polsce. Nowak znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących społeczności LGBT.

Według informacji uzyskanych od polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, Katarzyna Mitka, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sance, ma zostać rekomendowana na stanowisko małopolskiego kuratora oświaty. Politycy PSL podkreślają jej zalety, twierdząc, że Mitka podejmuje efektywne działania w zarządzaniu szkołą.

Katarzyna Mitka wskazuje na swoją znajomość problemów oświatowych oraz długoletnie zaangażowanie w Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. Z tego względu wyraziła swoją chęć współpracy z dyrektorami i ekspertami edukacyjnymi, dla których priorytetem jest rozwój nowoczesnej edukacji.

Wcześniej Katarzyna Mitka starała się o uzyskanie mandatu poselskiego, ale nie zebrała wystarczającej liczby głosów. Mitka działa również jako wiceprezes zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie krakowskim i reprezentowała tę partię w walce o miejsce w Sejmie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Katowice instalują dodatkowe fotopułapki, aby ograniczyć notoryczne zaśmiecanie (www.portal.katowice.pl)

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Dlaczego w Sejmie nie ma miejsca na świece adwentowe? (wiadomosci.dziennik.pl)