w

Kołodziejczakowi chodzi tylko o pozycję na liście wyborczej, twierdzi Paulina Henning-Kloska (i.pl)

Paulina Henning-Kloska, przewodnicząca Polska 2050, komentuje przyjęcie Michała Kołodziejczaka z Agrounii przez Koalicję Obywatelską. Kołodziejczak miał wcześniej próbę startu z Polską 2050 i PSL w Trzeciej Drodze, jednak grupa Szymona Hołowni wysunęła ku temu stanowczy sprzeciw.

Niedoszła sojuszniczka Kołodziejczaka w Polsce 2050 wyraża zdziwienie jego wspólnym startem z Koalicją Obywatelską. Krytykuje polityka za planowanie kryzysu konstytucyjnego i brak chęci tworzenia demokratycznego rządu z Donaldem Tuskiem. Uważa, że Kołodziejczak zmienił zdanie z powodu braku samodzielnego startu i skorzystał z ostatniej propozycji, ignorując idee na rzecz wysokiej pozycji wyborczej.

Donald Tusk zadowolony z sojuszu z Kołodziejczakiem

Michał Kołodziejczak będzie liderem listy Koalicji Obywatelskiej w Koninie, a więc tam, gdzie prawdopodobnie będzie też startować Paulina Henning-Kloska. Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili koalicyjny komitet wyborczy, pomimo sprzeciwu Hołowni wobec uwzględnienia Kołodziejczaka.

Lider Agrounii ostrzega PSL przed współpracą z partią Hołowni, a Donald Tusk wyraża zadowolenie z sojuszu z Kołodziejczakiem. Szef Platformy Obywatelskiej uważa to za pozytywny krok, który skutecznie łączy różne rodowody i drogi życiowe. PSL liczyło na rolniczy elektorat dzięki Kołodziejczakowi. Co więcej, Agrounia próbowała także sojuszu z Porozumieniem, ale nic z tego nie wyszło. W efekcie Kołodziejczak i Porozumienie zakończyli współpracę, co spowodowało odejście młodych działaczy.

Prezes PSL odmawia komentarza na temat obecności Kołodziejczaka na liście Koalicji Obywatelskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Zakończono modernizację zbiornika Słup na rzece Nysa Szalona (gazetawroclawska.pl)

Paweł Kukiz wyraził zdanie na temat referendów w Polsce. Skomentował też pytania zaproponowane przez PiS (i.pl)