w

SuperSuper

Klient mBanku domaga się odszkodowania za obciążenie jego rachunku zadłużeniem na 2 mln zł (www.money.pl)

Klient mBanku został przez pomyłkę obciążony długiem w wysokości 2 mln zł, który pojawił się na jego koncie bankowym. Z tego względu klient żąda teraz odszkodowania i rozważa zgłoszenie możliwego przestępstwa popełnionego przez pracownika banku. Jego prawnik twierdzi, że nie jest to zwykła pomyłka.

Sprawa klienta mBanku, któremu przez pomyłkę na rachunku przypisano zadłużenie komornicze innej osoby na kwotę blisko 2 milionów złotych, nadal jest w toku. A to dlatego, że klient domaga się teraz zadośćuczynienia, pomimo że bank naprawił błąd i przywrócił równowagę na jego rachunku.

Ponadto, klient rozważa także zgłoszenie pracownika banku za możliwe oszustwo komputerowe i nieuprawnioną zmianę danych informatycznych.

Adrian Romkowski, adwokat klienta, zaznacza, że istnieje też problem z postępowaniem policji w tej sprawie, ponieważ już dwukrotnie odmówiła przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Może to stanowić niedopełnienie obowiązków przez policjantów, co również będzie rozważane pod kątem ewentualnych kroków prawnych.

Bank nie odniósł się publicznie do sprawy, powołując się na tajemnicę bankową. Romkowski twierdzi, że bank ponosi winę za tę sytuację. Zabezpieczenie wierzytelności zostało zastosowane przez urząd skarbowy zgodnie z prawem, ale bank źle przypisał je do rachunku niewłaściwej osoby.

Prawnicy podkreślają, że jest to wyjątkowo zaskakująca sytuacja, ponieważ egzekucja dotyczy osoby o zupełnie innej tożsamości i numerze PESEL niż Karol Pacześny. Nie jest to zwykła pomyłka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

16 komentarzy

  1. I bardzo dobrze. Oni mogą wszystko i są bezkarni! Wrzucili mu 2mln długu i jeszcze nie chcieli mu tego zdjąć, mimo ze to była ich pomylka. Dopiero po zaangażowaniu social mediów i nagłośnieniu sprawy łaskawie zdjęli dług. Chory kraj i chore instytucje!

Afera migracyjna i korupcja w MSZ: CBA sprawdza 350 tys. podejrzanych wiz (natemat.pl)

Polski dług publiczny przekroczy 2 biliony złotych w 2024 roku. Ekonomiści martwią się tempem wzrostu zadłużenia (www.bankier.pl)