w

Kaczyński do Straży Marszałkowskiej: Jeśli marszałek zleci moje zabójstwo, to też wykonacie to polecenie? (tvn24.pl)

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wdał się w dyskusję z funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej podczas próby wprowadzenia do Sejmu skazanych polityków – Kamińskiego i Wąsika. Funkcjonariusz nie uległ argumentom i naciskom Kaczyńskiego i odmówił wpuszczenia ich na teren parlamentu. Zamiast tego, skierował ich do biura przepustek.

Grupa posłów PiS, w tym Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak, spotkała się przed Sejmem z byłymi posłami Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Przypomnijmy, że obaj politycy stracili mandaty po prawomocnym wyroku w grudniu 2023 roku.

Posłowie PiS próbowali przeprowadzić Kamińskiego i Wąsika przez Straż Marszałkowską, co wywołało przepychanki i dyskusję z funkcjonariuszem, który odmawiał wpuszczenia ich na teren Sejmu. Kaczyński argumentował, że skazani mają prawo wejść do Sejmu, negując legalność poleceń marszałka Sejmu, co wywołało dyskusję na temat przestrzegania prawa i groźby rozliczenia.

Funkcjonariusz zaznaczył, że tylko wykonuje polecenia wydane przez marszałka Hołownię. Kaczyński zapytał go, czy jeśli marszałek kazałby mu go zabić, czy wówczas również wypełniłby to polecenie.

Kamiński i Wąsik zostali skazani w związku z aferą gruntową, co spowodowało utratę ich mandatów. Jednakże politycy PiS twierdzą, że zostali ułaskawieni i mają pełne prawo zasiadać w Sejmie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

19 komentarzy

Dalibor Rohac uzasadnia, dlaczego Polska powinna mieć broń jądrową (businessinsider.com.pl)

Kamiński i Wąsik próbowali dostać się do Sejmu. Przed gmachem wybuchła awantura (www.onet.pl)